ADV
Wiadomości

II Festiwal Kultury Szkół Powiatu Brzeskiego pod hasłem „Ziemia, ojczyzna ludzi”

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczurowej wśród laureatów.

Festiwal został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Jasieniu i miał przede wszystkim na celu popularyzację postaw patriotycznych i ekologicznych. Uczniowie szkół podstawowych powiatu brzeskiego w dwóch kategoriach (klasy 1-4 i klasy 5-8) mogli w różnych formach zaprezentować swoje zdolności i umiejętności, aby udowodnić, że Ziemia to ojczyzna wszystkich ludzi. Należy ją szanować i zatroszczyć się już teraz o jej przyszłość.

W ramach Festiwalu zorganizowano w tym roku następujące Konkursy: literacki, plastyczno-fotograficzny, multimedialny oraz Konkurs piosenki (w języku polskim lub obcym). Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczurowej aktywnie włączyli się w to przedsięwzięcie i wystartowali w większości proponowanych konkursów.

W etapie szkolnym wzięło udział dziewięciu uczniów, w tym dwoje w dwóch formach. Do etapu powiatowego zostali zakwalifikowani: z Konkursu literackiego – Karol Tracz 8b, Justyna Siudut 8b, Daniel Czuj 7a; z Konkursu plastyczno-fotograficznego – Dominika Woda 2b, Wiktor Czuj 4b, Emilia Gofron 6, Daniel Czuj7a; z Konkursu piosenki – Mikołaj Domagała 5b.

Nasi laureaci na szczeblu powiatowym:
Mikołaj Domagała z klasy 5b, który zdobył III miejsce w Konkursie piosenki;
Karol Tracz z klasy 8b, który otrzymał Wyróżnienie w Konkursie literackim.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności Mikołajowi i Karolowi.
Życzymy dalszych sukcesów!

Szkolny koordynator Festiwalu
Lucyna Gut

Podobne artykuły

Back to top button