ADV
KulturaReligia

II Gminny Orszak Trzech Króli w Gminie Dębno / zdjęcia

W piątek 6 stycznia 2023 r. w Gminie Dębno odbył się Orszak Trzech Króli pod honorowym patronatem wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego.

Galeria zdjęć <==

Korowód, w asyście Orkiestry Dętej z Łysej Góry i trzech mędrców na koniach przeszedł spod dębińskiego zamku na plac kościelny, gdzie „Mali Maszkieniczanie” zaprezentowali obrzęd kolędniczy. Następnie zgromadzeni odśpiewali kolędy.

Wielkie zainteresowanie wzbudziła żywa szopka. Nie obyło się też bez konkursu na najpiękniejszy stój, do którego zgłosiło się, aż 12 osób. Wybór był tak trudny, że postanowiono przyznać wszystkim 1 miejsce. Następnie odbyła się akcja „Płonąca choinka”, gdzie dzieci bawiły się wokół choinki trzymając w ręku zapalone zimne ognie.

Na zakończenie przygotowano animacje muzyczne dla dzieci. Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na wspaniałe i ciepłe potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Dębna, Jastwi, Woli Dębińskiej oraz młodzież z parafii Dębno.

To było niesamowite wydarzenie, które zgromadziło tłumy mieszkańców, dlatego już dziś zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

Gmina Dębno

Podobne artykuły

Back to top button