ADV
Wiadomości

Iwkowa / Konkurs „Człowiek roku, firma roku 2021” rozstrzygnięty

19 września 2021 r. podczas Święta Suszonej Śliwki miało miejsce uroczyste wręczenie statuetek w ramach konkursu „Człowiek roku, firma roku 2021”. Celem konkursu jest prezentacja i promocja osób fizycznych oraz prawnych (firm) z terenu Gminy Iwkowa, które w sposób istotny i ponadprzeciętny swoją pracą przyczyniły się do zaspokojenia potrzeb społeczności lokalnej oraz rozsławienia imienia i autorytetu Gminy. Konkurs ma już kilkunastoletnią tradycję.

Wyróżnienia otrzymali:

Kategoria: Przedsiębiorca zatrudniający do 3 pracowników
M.K. Fotowoltaika Katarzyna i Mirosław Karwala z Wojakowej
M.K Fotowoltaika Katarzyna i Mirosław Karwala to prężnie i dynamicznie rozwijająca się rodzinna firma zajmująca się montażem instalacji fotowoltaicznych. Bodźcem do rozpoczęcia pracy w tym kierunku okazała się prywatna instalacja, dzięki której firma zdobyła pierwszych klientów i niezliczoną ilość kontaktów zawodowych. Indywidualne podejście do klienta, wiedza i coraz większe doświadczenie jakim dysponuje firma oraz rzetelność wykonywanej pracy pozwoliło na zbudowanie rozpoznawalnej marki, która znana jest już nie tylko na terenie gminy Iwkowa gminy ale i w całej Małopolsce.

Kategoria: Przedsiębiorca zatrudniający powyżej 3 pracowników
Ledtechnic s.c. Karol Żołna Maciej Żołna z Porąbki Iwkowskiej
Firma Ledtechnic s.c. Karol Żołna Maciej Żołna założona przez braci w 2013 roku z siedzibą w Porąbce Iwkowskiej, zajmuje się drukiem i reklamą. Firma może pochwalić się nowoczesnym parkiem maszynowym, który umożliwia wykonywanie wysokiej jakości nadruków i produktów końcowych przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. W ofercie znajduje się: druk wielkoformatowy, reklama na samochodach, druk offsetowy, gadżety reklamowe, reklama świetlna itp.

Kategoria: Społecznik
Roman Piechowicz z Iwkowej
Roman Piechowicz urodził się 1948 roku w Iwkowej. Po ukończeniu szkoły podstawowej, odbył dwuletni kurs rolniczy w Iwkowej, a następnie podjął pracę w Browarze w Okocimiu. Od 18 do 65 roku życia oddawał krew jako honorowy dawca. Przez ten okres przekazał 25 litrów krwi, a w 2008 roku otrzymał odznakę Zasłużony Dawca Krwi. 24 listopada 2009 roku został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Od 2001 roku wraz z żoną i córką społecznie opiekował się Kościołem pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Iwkowej. Od 2008 roku do chwili obecnej udostępnia kościółek turystom w ramach Szlaku Architektury Drewnianej Małopolski. Kościółek otwierany jest także poza sezonem letnim i przez ten czas zwiedziło go ok. 20 tysięcy turystów. Od 2020 roku Pan Roman wraz z córką prowadzą tzw. „Spacerki po Iwkowej”.

Kategoria: Gospodarz
Bernadeta i Jakub Pajorowie z Dobrociesza
Bernadeta i Jakub Pajorowe od 1997 roku prowadzą w Dobrocieszu rodzinne gospodarstwo rolne. Gospodarstwo o całkowitej powierzchni prawie 10 ha zajmuje się w głównej mierze uprawami sadowniczymi: śliwy, gruszki, jabłka. Owoce przetwarzane są w tradycyjnej suszarni opalanej drewnem oraz nowoczesnej na ciepłe powietrze. Ponadto Państwo Pajorowie zajmują się uprawą ogórka w szklarniach (70 m2) oraz ogórka gruntowego (0,5 ha). W codziennej pracy w gospodarstwie pomagają dzieci.

Kategoria: Ambasador Gminy Iwkowa
Angelika i Mateusz Grzegorzek z Kątów
Angelika i Mateusz Grzegorzek to para mieszkająca w Kątach, która kocha podróżować i wędrować po górach. Od 2012 roku prowadzą bloga podróżniczego www.MyNaSzlaku.pl. Od 4 lat są szczęśliwym małżeństwem, a od 3 lat podróżują ze swoją córeczką Mają.

Zajęli 2 miejsce w największym rankingu blogów podróżniczych w Polsce w 2020 roku. Prowadząc blog My Na Szlaku odwiedzają różne miejsca, atrakcyjne i też te mniej znane. Przygotowują teksty dla każdego czytelnika, gdzie tematyką są wycieczki z dzieckiem po całej Polsce. Ze swoją 3-letnią córką przemierzyli już ponad 150 szlaków w polskich górach, a podczas dziewięcioletnich wędrówek, przeszli pieszo ponad 30 000 kilometrów. Zdobyli setki górskich szczytów spełniając swoje marzenia. W swoich social media dzielą się na bieżąco relacjami z podróży. Obserwując ich niejedna osoba ma okazję przeżyć z nimi wirtualną przygodę.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu.

iwkowa.pl

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button