ADV
KulturaWiadomości

Iwkowa / Święto Suszonej Śliwki / 19 września 2021 r.

W najbliższą niedzielę 19 września 2021 r. w Gminie Iwkowa odbędzie się kolejne Święto „Suszonej Śliwki”. Jak wskazuje sama nazwa święta najważniejszą rolę będzie grała w tym dniu śliwka. Tradycyjnie święto odbędzie się w miejscowości Kąty.

Organizatorzy jak co roku przygotowali wiele atrakcji. Przed publicznością wystąpi m.in. finalista programu Mam Talent – Pan Li, a także Kabaret Czwarta Fala znany z takich hitów jak „Wieśka Tico”, czy też „Mój Passat robi we wsi szum”.

„Święto Suszonej Śliwki” odbywa się rokrocznie od 2001 r. Impreza ma na celu promocję produktu regionalnego jakim jest suszona śliwka oraz popularyzację walorów turystycznych i krajobrazowych Gminy Iwkowa. Stałym punktem programu są konkursy „na najlepszą potrawę ze śliwką” w którym udział zgłaszają zarówno osoby indywidualne, gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy jak i restauratorzy oraz „jesienne stoły” – konkurs dla wszystkich szkół z gminy Iwkowa na najładniejsze dekoracje z płodów rolnych. W trakcie imprezy odbędzie się również rozstrzygnięcie konkursu na „Człowieka roku” i „Firmę roku” Gminy Iwkowa.

Podczas imprezy odbywają się występy zespołów folklorystycznych, muzycznych i tanecznych, zabawy i konkursy dla dzieci. Imprezie towarzyszą kiermasze z rękodziełem artystycznym i produktami regionalnymi Gminy Iwkowa, stoiska twórców ludowych, pokazy rzemiosła artystycznego. „Święto Suszonej Śliwki” to również doskonała okazja do promocji agroturystyki na terenie Gminy Iwkowa. Impreza jest okazją do prezentacji różnego rodzaju instytucji i organizacji zajmujących się rolnictwem i produktem regionalnym.

Więcej szczegółów na plakacie.

Wydarzenie na facebooku <==

IB

 

VIDEO

 

Plakat 

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button