ADV
KulturaWiadomościWideo
Trending

Jadowniczanie – Pokoleniowa pasja! To był piękny koncert! / zdjęcia i video

W niedzielę 17 marca 2024 r. o godzinie 17:30 w Domu Ludowym w Jadownikach odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Jadowniczanie”. Był to niezapomniany wieczór pełen radości, tańca i wspólnego uczestnictwa w muzyce ludowej!

„Pokoleniowa Pasja” – Koncert w wykonaniu ZPiT „Jadowniczanie” okazał się dobrym pomysłem na miłe spędzenie niedzielnego popołudnia. Wypełniona po brzegi sala Domu Ludowego w Jadownikach i żywiołowa, pełna uznania dla występujący reakcja publiczności to najlepsza recenzja dla organizatora.

– Szczere gratulacje dla występujących i wielkie brawa dla publiczności za tak liczne przybycie i wspaniała atmosferę mówi Jarosław Sorys sołtys Jadownik.

Jadowniki zawsze stały folklorem i nadal tak jest. Udowodnili to występujący na scenie, którzy z powodzeniem kultywują piękną tradycję folkloru zapoczątkowaną w 1981 roku przez swoich poprzedników, którzy po występie wyrazili słowa uznania dla talentu młodych tancerzy.

– Ostatni wieczór był pełen tańca, muzyki i niesamowitej energii!

Nasz zespół tańca ludowego wraz z wspaniałą oprawą świetlną stworzył niezapomniany spektakl. Serdeczne podziękowania dla naszego utalentowanego choreografa za nieustanne inspiracje i profesjonalne prowadzenie naszej grupy! Dziękujemy również ludziom odpowiedzialnym za oprawę muzyczną, którzy sprawili, że nasze występy brzmią tak magicznie!

Ogromne podziękowania dla ekipy technicznej za wspaniałą oprawę świetlną, która sprawiła, że nasz występ był jeszcze bardziej wyjątkowy!

Nie możemy zapomnieć także o sołtysie, który zorganizował cały koncert i bez którego wsparcia ten magiczny wieczór by się nie odbył! Dziękujemy za pańską rolę w tym wydarzeniu!  – czytamy na profilu instagramowym Zespołu Pieśni i Tańca Jadowniczanie.

O Zespole

ZPiT Jadownicznie został założony 5 lipca 1981 roku z inicjatywy Zofii Wawryniuk, byłej nauczycielki miejscowej szkoły podstawowej wraz z swoją uczennicą Celinąą Przybyło. W dwa tygodnie później zespół zaprezentował swój krótki program na miejscowym stadionie. Kierownikiem zespołu był Adam Okas a choreografem Celina Olchawa. W latach 1985 – 1987 zespół uczestniczył w Międzynarodowych Spotkaniach z Folklorem organizowanych przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Brzesku. W roku 1990 “Jadownicznie występowali w Związku Radzieckim, w 1991 roku w Niemczech w Nortorf i we Francji w Mirande-Saint- Goden”.

Obecnie choreografem zespołu jest Janusz Przepióra, natomiast kierownikiem zespołu jest Elżbieta Loranty.

Obecnie zespół prezentuje folklor następujących regionów: Sącza, Rzeszowa, Krakowa oraz tańce narodowe: poloneza, kujawiaka, oberka.

foto&video: Maciej Mazur
IB

VIDEO

@zpit_jadowniczani DZIĘKUJEMY ZA WCZORAJ❤️❤️❤️ #ludowe #dc #tanceludowe #fy #folk #folklore #zespół #jadowniki #brzesko #brzesko #jadowniczanie #krakowiak #rzeszów #zpit #CapCut ♬ original sound – KOPACKOVO ⚽️

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button