ADV
1
Wiadomości
Trending

Jadowniczanka z pomocą dla kolegi z Ukrainy

We wtorek 11 kwietnia 2022 r. na profilu Klubu Sportowego Jadowniczanka Jadowniki pojawił się apel z prośbą o wsparcie dla Igora i jego kolegów, którzy wyruszają wkrótce walczyć w okolicy Donbasu. Igor spędził w Jadownikach kilka miesięcy – pracował przy utrzymaniu boiska sportowego należącego do Jadowniczanki. Zarząd klubu postanowił we własnym zakresie zakupić niezbędne wyposażenie dla Igora. Jednak równocześnie zaapelował o  wsparcie zbiórki i zakup sprzetu dla kolegów Igora.

– Kocham sport, ale dzisiaj chciałby oderwać was na chwilę od spraw sportowych. Wczoraj napisał do nas Igor – kolega z Ukrainy który na naszym stadionie spędził wiele miesięcy. Nie grał, pilnował naszego dobytku, porządku, dbał by nasz obiekt wyglądał przyzwoicie.

Dzisiaj broni swojej Ojczyzny. Właśnie dostał przydział na pierwszą linię frontu – w okolice Donbasu, gdzie ma się stawić w Poniedziałek Wielkanocny. Napisał, że prosi o: plecak 60-80 l, najlepiej w kolorze khaki, apteczkę wojskową, kamizelkę kuloodporną, hełm wojskowy, moro.

Pisze, że tam niczego nie mają. To czego potrzebuje Igor zakupią członkowie Zarządu naszego klubu.

Wiemy jednak, że w takiej samej sytuacji jest wielu jego kolegów i dlatego szukamy ludzi dobrej woli, którzy byliby skłonni wspomóc ich w podobny sposób – apelują członkowie Klubu Jadowniczanka Jadowniki.

Co jest potrzebne? Mile widziane są materiały opatrunkowe (bandaże, opaski uciskowe), środki odkażające, żywność o długim terminie przydatności do spożycia, środki higieniczne, plecaki, karimaty, ubrania moro.

Kto chciałby wspomóc przyjaciół z Ukrainy może również przekazać datek pieniężny na zakup tych przedmiotów. Zebrane i zakupione rzeczy zostanę w sobotę zawiezione przez naszych kolegów z Zarządu LKS na granicę z Ukrainą. Datki na zakup sprzętu można wpłacać na rachunek: 92 94530009 0000 0000 0084 0001 z dopiskiem „Na pomoc Ukrainie”.

Pożądane przedmioty można składać w budynku klubu LKS Jadowniczanka Jadownikach ul. Sportowa 24 (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym tel. 691528543 – Magdalena Gajec (woluntariuszka).

foto: zdjęcie ilustracyjne
JKS Jadowniczanka Jadowniki

blank

Podobne artykuły

Back to top button