ADV
1
ReligiaWiadomości
Trending

Jadowniki. 100 latka z palmą

Stanisława Dudzik przyszła w swoje setne urodziny powitać Pana Jezusa wjeżdżającego do Jerozolimy.

W kościele pw. św. Prokopa Opata w Jadownikach świętowano uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Eucharystią odbyło się poświęcenie palm, odczytanie Ewangelii oraz procesja wokół kościoła. Modlitwie przewodniczył ks. prof. Sławomir Zych z KUL.

W Mszy św. uczestniczyła m.in. Stanisława Dudzik, która przybyła do kościoła w swoje 100. urodziny.

– Było nas pięcioro dzieci w domu, a ja byłam najstarsza, kiedy umarła nasza mama. Miałam wtedy 14 lat, a mama 39. Trzeba było ciężko pracować, zająć się rodzeństwem, gospodarstwem.

W czasie wojny zostałam przez Niemców wywieziona na roboty do Neusalz, czyli dzisiejsza Nowa Sól. Najgorzej jednak było, jak Niemcy uciekli, a przyszli Rosjanie. Trzeba było się przed nimi ukrywać, uciekać.

Po powrocie pracowałam w Płaszowie w cegielni. Znów ciężka robota.

Nie miałam lekkiego życia, ale Pan Bóg mi pomagał, miałam przy sobie zawsze moją rodzinę, córki, wnuków i wnuczki, a zwłaszcza najlepszego zięcia na świecie – mówi pani Stanisława.

Pani Stanisława stara się codziennie być w kościele na Mszy św.

– Jak nie może, to uczestniczy dzięki transmisji. Zawsze nam powtarzała, że wiara motywowała ją do tego, by wstać każdego dnia do pracy, podejmować kolejne wyzwania w życiu.

Starała się być na każdej nowennie do Matki Bożej, a nawet skracała pracę, żeby pójść na to nabożeństwo. I tak nas uczyła – mówi córka jubilatki Teresa Leś.

foto: GOŚĆ

ks. Zbigniew Wielgosz / TGN

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button