ADV
KulturaPowiat Bocheński
Trending

Jak Palmowa to tylko w Lipnicy! / 10 kwietnia 2022 r.

Już za tydzień – 10 kwietnia 2022 r. w Lipnicy Murowanej odbędzie się 63 edycja Konkursu Lipnickich Palm. To wydarzenie, na którym warto być.

– Bo tylko u nas dostojne palmy tak pięknie i majestatycznie wznoszą swe oblicze ku niebu i kłaniają się św. Szymonowi. Bo tylko w Lipnicy duch historii i dawnych wieków przechadza się po zabytkowym rynku i cennych zabytkach. Bo tylko tutaj w Palmową twórcy ludowi i rzemieślnicy oferują Państwu swoje misternie wykonane ozdoby i tradycyjne potrawy. Bo tylko u nas na scenie jest wtedy tak ludowo, kolorowo i muzycznie – tak chwalą swoją kultową już imprezę mieszkańcy Lipnicy Murowanej

Lipnica Murowana – miejsce wyjątkowe, pełne kultury, historii i tradycji. Miejsce, gdzie od 63 lat na zabytkowym, średniowiecznym rynku w Niedzielę Palmową rozgrywa się widowiskowy, palmowy spektakl.

Program jak co roku przedstawia się niezwykle interesująco. Już od godziny 7:30 na rynek będą przynoszone misternie wykonane i pięknie ozdobione wiklinowe palmy, które po ocenie przez konkursowe jury zostaną postawione przy figurze św. Szymona oraz sędziwych lipach. Na scenie w czasie całodniowego wydarzenia zaprezentują się zespoły i grupy artystyczne: Strażacka Orkiestra Dęta z Rajbrotu, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” z Krakowa, Zespół Regionalny „Górzanie” z Lipnicy Górnej, Zespół Pieśni i Tańca „Podegrodzie” z Podegrodzia, Zespół Pieśni i Tańca „Łapanowianie” z Łapanowa oraz Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej.

Natomiast o godz. 17.00 w zabytkowym kościele św. Leonarda, z koncertem „Na skrzydłach muzyki” wystąpi Wiśnicki Kwartet Smyczkowy. O godzinie 10:30 nastąpi oficjalne otwarcie Konkursu przez Wójta Gminy, a następnie uroczyste poświęcenie palm na lipnickim rynku oraz Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła.

Na ogłoszenie wyników 63. Konkursu Palm zapraszamy na godzinę 13:00. Wydarzeniu towarzyszyć będą m.in.: barwny jarmark wielkanocny oraz żywe warsztaty wykonywania palm.

PROGRAM

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Back to top button