ADV
Materiały sponsorowaneWiadomości
Trending

Jakie elementy ubioru są ważne podczas zimowych wypraw?

Pobyt w górach to świetny wypoczynek dla całej rodziny. Na wyjazd możemy zdecydować się o każdej porze roku. Może to być krótki wypad na weekend lub tygodniowy pobyt np. podczas ferii lub Świąt Bożego Narodzenia. Świetną formą wypoczynku są zarówno piesze wędrówki, jak i sporty zimowe. Wymagają one od nas odpowiedniego ubioru oraz obuwia. Przyjrzyjmy się, na co zwracać uwagę, wybierając kurtki, spodnie oraz buty zimowe na wypad w góry.

Odzież outdoorowa idealna podczas zimowych wypraw

Odzież outdoorowa podczas zimowych wypraw powinna być wystarczająco ciepła. Ze względu na możliwość wystąpienia opadów powinna ona być wodoszczelna. Dużym zainteresowaniem cieszą się kurtki oraz spodnie z membrany. Impregnowanie materiałów wspiera ich właściwości tj. wodoszczelność. Powinny to być jednocześnie materiały oddychające. Nie mogą one krępować naszych ruchów. Jest to szczególnie ważne podczas uprawiania sportów zimowych. Marka Helly Hansen ma w swoim asortymencie doskonałej jakości odzież oraz obuwie. Sprawdzą się one idealnie podczas zimowych wypraw. Po jaką garderobę warto sięgnąć zimą? Przydadzą się nam:

  • koszulki z krótkim i długim rękawem;
  • polary;
  • legginsy;
  • spodnie;
  • kurtki;
  • kombinezony.

Termoaktywna odzież jest rewelacyjna w zimne dni. Ciepłe oraz wodoszczelne ubranie powinno nas chronić przed chłodnym wiatrem. Dodatkową osłoną przed negatywnym działaniem mrozu oraz wiatru będą odpowiednie kosmetyki na zimę, np. kremy do twarzy oraz rąk.

Dobrej jakości buty górskie i trekkingowe

Podczas górskiej wyprawy niezbędne są dobrej jakości buty trekkingowe damskie lub męskie. Wielu turystów popełnia błąd i rusza szlakiem w nieodpowiednim obuwiu. Jakie obuwie powinniśmy zabrać w góry? Ścieżki, którymi będziemy się poruszać, mogą mieć różną nawierzchnię. Może to być piasek, kamienie, skały czy też zbocza pokryte mchem. Niejednokrotnie możemy spotkać się ze śliską nawierzchnią. Buty górskie przede wszystkim powinny dobrze trzymać się stopy. Jest to istotne zarówno podczas wędrówek pod górę, jak i z górki. Niezwykle ważna jest antypoślizgowa podeszwa – zwłaszcza zimą. Podczas opadów śniegu buty koniecznie powinny mieć wysoką cholewkę. Ochroni ona nasze łydki przed zimnym wiatrem oraz wilgocią. Wodoodporny materiał to kolejny atut dobrych butów trekkingowych. Nieprzemakalne obuwie górskie to gwarancja komfortu podczas spaceru oraz uprawiania sportów zimowych. Mogą wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie. Od mokrych, zmarzniętych stóp do przeziębienia jest jeden krok! Zimą zaletą będą ocieplane buty.

Dodatkowe akcesoria, których nie może zabraknąć podczas zimowych sportów

Termoaktywna odzież tj. koszulki, bluzy, legginsy oraz ciepłe okrycie wierzchnie w postaci kombinezonu lub kurtki to nie wszystko. Wybierając się zimą w góry, warto zadbać o ciepłą bieliznę (z oddychających materiałów, z długimi rękawkami oraz nogawkami). Bielizna na zimę powinna odprowadzać wilgoć powstałą na skutek pocenia się. Jest to szczególnie ważne podczas uprawiania sportów zimowych. Przydatny może okazać się pasek, który zabezpieczy nas przed dostaniem się zimnego powietrza pod kurtkę. Koniecznie powinniśmy sięgnąć po plecak lub nerkę, w których umieścimy ważne dokumenty. W górach możemy być narażeni na ostre, oślepiające promienie słoneczne. W związku z tym niezbędnym elementem ubioru są dobrej jakości okulary słoneczne.

Aktywność w górach zimą to fantastyczna przygoda dla całej rodziny. Aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na nasz ubiór. Niejednokrotnie jest to nie tylko kwestia komfortu, ale i bezpieczeństwa.

 

Podobne artykuły

Back to top button