ADV
blank
Religia
Trending

Jan Kurek z Poręby Spytkowskiej w sobotę przyjmie święcenia kapłańskie. Kiedyś był sołtysem w Porębie Spytkowskiej!

W sobotę 29 maja 2021 r. w Diecezji Tarnowskiej wielkie Święto. 14 diakonów z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przyjmie święcenia kapłańskie. Wśród nich będzie Jan Kurek z parafii  Poręba Spytkowska.

Od 23 maja w Błoniu k. Tarnowa trwają rekolekcje przed święceniami kapłańskimi. Uczestniczy w nich wspomnianych 14 diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. 29 maja w kościele pw. bł. Karoliny w Tarnowie o godz. 9 przyjmą oni sakrament święceń prezbiteratu. Dzień wcześniej w kaplicy WSD złożą przysięgę przed święceniami kapłańskimi.

Uroczystą Mszę św. prymicyjną nowowyświęceni księża odprawią w swoich kościołach parafialnych 30 maja.

Swojej radości nie ukrywają również parafianie z Poręby Spytkowskiej. Trwają tam ostatnie przygotowania do powitania księdza prymicjanta.  Przywitanie księdza prymicjanta odbędzie się w sobotę 29 maja o godz. 17.00 obok krzyża przy stadionie w Porębie Spytkowskiej. Stamtąd prymicjant pieszo przejdzie do kościoła, gdzie o 18.00 odprawi nabożeństwo majowe. Po majówce przewidziany jest program o tematyce kapłańskiej i powołaniowej, połączony z życzeniami dla prymicjanta. Starajmy się, na ile nam pozwalają warunki sanitarne wziąć udział w przywitaniu księdza prymicjanta. Natomiast w niedzielę 30 maja o godz. 11.00 nowowyświęcony ksiądz Jan Kurek odprawi swoją pierwszą Mszę Świętą.

Warto przypomnieć, że Jan Kurek 18 stycznia 2015 roku został wybrany na sołtysa Poręby Spytkowskiej (Gmina Brzesko). Okrzyknięto go wtedy najmłodszym sołtysem w Polsce. Spośród 132 osób obecnych na zebraniu zagłosowało na niego wtedy 120 mieszkańców. Sprawami wsi zajmował się głównie po szkole – miał bowiem wtedy tylko 19 lat! W międzyczasie przygotowywał się do matury. We wrześniu 2015 r., podjął decyzję o rezygnacji z funkcji sołtysa. Nie podał wtedy powodu odejścia. Jak się okazało, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po przyjęciu święcenia prezbiteriatu jako kapłan podejmie posługę w jednej z parafii Diecezji Tarnowskiej.

foto Diecezja Tarnowska

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ / Tarnowski Gość Niedzielny / IB / Parafia Poręba Spytkowska

W sobotę 29 maja Msza Święta będzie transmitowana.

Święcenia kapłańskie 2021 from STARnowa.tv on Vimeo.

blank

Podobne artykuły

Back to top button