Wiadomości

„Janusze ekologii” znów dali znac o sobie

Dzikie wysypiska odpadów to prawdziwa plaga w całej Polsce. Ich temat ciągle wraca – pomimo prowadzonych kampanii edukacyjnych oraz apeli o poszanowanie przyrody. Niestety nie ma praktycznie tygodnia by nie powstawały dzikie, nielegalne wysypiska.

W niedzielę 14 marca 2021 r. jeden z mieszkańców Gminy Brzesko natknął się na nielegalne składowisko odpadów budowlanych. Sprawca wyrzucił je na polnej drodze na granicy Jadownik i Jastwi.

O sprawie poinformował na swoim profilu Leszek Kuta, który podczas spaceru natknął się na zupełnie świeże składowisko odpadów.

Osoby, które mogą posiadać informacje nt sprawcy/sprawców prosimy o kontakt z Komenda Powiatową Policji w Brzesku.

Pamiętajmy!

Nielegalne wysypiska śmieci to nie tylko dodatkowe koszty ponoszone przez gminę, a w konsekwencji przez mieszkańców. To również poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Nieprawidłowo składowane i niezabezpieczone śmieci powodują przedostawanie się toksycznych substancji do gleby i wód gruntowych, co może doprowadzić do skażenia wody pitnej nawet w miejscach znacznie oddalonych od źródła problemu. W tego typu odpadach rozwijają się wirusy i bakterie, a zawarte w nich związki metali ciężkich prowadzą do zatrucia okolicznej flory i fauny.


foto: Leszek Kuta
IB

Jadownik/Jastew – Janusz zrobi Ci to taniej może ktoś poznaje czyje to ?

Opublikowany przez Leszka Kutę Niedziela, 14 marca 2021

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast