ADV
Wiadomości
Trending

Jasień / Śmieci nadal straszą w lesie na ul. Wiśnickiej

Od ponad pół roku w lesie w Jasieniu przy ul. Wiśnickiej w Jasieniu (Gmina Brzesko) zalegają porzucone  odpady. Jak się okazało niefrasobliwi sprawcy, zostawili w środku m.in. podpisane zeszyty swojej córki. Po takim okresie czasu właściwie pół Jasienia już wie kto, jest sprawcą, podrzucenia śmieci. Niestety śmieci jak leżały — tak leżą.

W ostatnim czasie część śmieci zniknęła, ale nadal można uzbierać w tym miejscu 2 worki odpadów – wraz z nieśmiertelnymi zeszytami.

Dodatkowo przy dokładnym przyglądnięciu się okolicy miejsca okazuje się, że tuż obok zalegają śmieci wyrzucone po prawdopodobnie jakimś pożarze garażu — są tam nadtopione klosze lamp samochodowych, sporo opon rowerowych i samochodowych, a także nadpalone kanapy i fotele samochodowe.

Ogólnie miejsce pomimo swojego potencjału (tuż obok znajduje się kilka mrowisk i malowniczo ukształtowany teren) stanowi również ulubione miejsce dla osób „lubiących” wyrzucać śmieci. Niecałe 100 metrów dalej znajduje się kolejne dzikie wysypisko, którym nikt się nie interesuje (a stan odpadów i worków pozwala ocenić ich wiek na kilka miesięcy). Co „najzabawniejsze” – Janusz, który wyrzucił tam śmieci, porzucił segregowane śmieci w workach, które są normalnie odbierane przez firmę zajmującą wywozem odpadów w Gminie Brzesko. Trudno znaleźć w tym logikę.

– Sprawa ciągnie się już blisko 6 miesięcy. Pomimo, że na miejscu są jawne dowody i namiary na sprawców nikt nie chce zrobić z tym porządku.

Sprawa jest żenująca!

Czyżby ktoś był bardziej równy od innych i wolno mu więcej? – mówi jeden z mieszkańców Jasienia, który jednak woli pozostać anonimowy.

Czy powszechny wstyd z tytułu wyrzucenia śmieci to mało by wreszcie posprzątać, po sobie Zastanawiające jest to, że mimo obowiązujących przepisów, dzięki którym gmina może pokryć koszty, likwidacji dzikiego wysypiska z opłat za wywóz śmieci pobieranych od swoich mieszkańców wysypisko nadal szpeci okolicę…

O sprawie pisaliśmy już 20 marca w materiale:

Jasień / Wyrzucili śmieci do lasu. W środku zostawili podpisane zeszyty córki… <==

foto: nadesłane

IB

Galeria zdjęć

Nadesłane – zdjęcia z listopada 2021

Zdjecia nadesłane 8 kwietnia 2022

Zdjecia nadesłane – sąsiednie dzikie wysypisko – około 4-5 metrów dalej

Zdjecia nadesłane – sąsiednie dzikie wysypisko – około 100 metrów dalej

 

Jak dojechać?

Podobne artykuły

Back to top button