ADV
Wiadomości
Trending

Jeżdżąc na fałszywych tablicach rejestracyjnych kradł paliwo ze stacji benzynowych

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach wspólnie z kryminalnymi Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wytypowali i zatrzymali 30-letniego mieszkańca Wieliczki, który w okresie od maja do lipca ośmiokrotnie okradł stacje paliw, posługując się „lewymi” tablicami rejestracyjnymi.

Od maja do lipca br. roku, na stacji benzynowej na terenie gminy Kłaj oraz na stacji w Niepołomicach nieznany sprawca dokonał w sumie 8 kradzieży paliwa. Mężczyzna podjeżdżał samochodem kombi, tankował oleju napędowy do baku oraz kanistrów, po czym odjeżdżał nie płacąc. Ukradł w ten sposób 1550 litrów o wartości około 12 tys. złotych.
Dochodzenie w tej sprawie wszczął komisariat w Niepołomicach. Postępowanie było utrudnione, gdyż pojazd posiadał zagraniczne numery rejestracyjne. Jednak funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach wspólnie z kryminalnymi z Wieliczki wytypowali sprawcę i zatrzymali go 12 lipca. Okazało się, że to 30-letni mieszkaniec Wieliczki, który posiada orzeczony zakaz prowadzenia pojazdu a podczas kradzieży na swój samochód, zarejestrowany Polsce zakładał zagraniczne (szwedzkie) tablice rejestracyjne niewiadomego pochodzenia.
13 lipca zatrzymanemu przedstawiono łącznie 16 zarzutów. 8 z nich dotyczyło kradzieży paliwa a 8 niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonych sądowym wyrokiem. Przestępstwa kradzieży podejrzany dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, zatem grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za wykroczenia, polegające na użytkowaniu pojazdu z nieodpowiednimi tablicami rejestracyjnymi.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button