ADV
Sport
Trending

Jolanta Ogar-Hill ma swoją Katarzynkę w Piernikowej Alei Gwiazd w Toruniu

Pochodząca z Łysej Góry Góry polska żeglarka i medalistka olimpijska Jolanta Ogar-Hill ma swoją Katarzynkę w Piernikowej Alei Gwiazd w Toruniu. Uroczyste odsłonięcie odbyło się podczas Dni Miasta, a obok naszej srebrnej medalistki Igrzysk Olimpijskich z Tokio, swoją Katarzynkę odsłoniła także Katarzyna Zillmann, również wicemistrzyni olimpijska z Tokio we wioślarstwie. Wydarzenie miało miejsce 26 czerwca 2022 r.

Galeria zdjęć <==

Piernikowa Aleja Gwiazd to sposób na uhonorowanie ludzi zasłużonych dla miasta Torunia. Piernikową 'katarzynką’, jednym z najbardziej toruńskich motywów, wyróżniane są co roku osoby urodzone, wychowane lub reprezentujące Toruń, które swoimi osiągnięciami rozsławiają to miasto. Mosiężne Katarzynki mają nie tylko gwiazdy sportu, ale też aktorzy, muzycy, społecznicy, pisarze, czy lekarze.

– Bardzo się cieszę, że obie laureatki są sportsmenkami. Dziś w samym sercu Torunia spotykamy się z gwiazdami. To wieczór olimpijski, sportowy i kobiecy. Honorujemy dwie świetne i związane z Toruniem zawodniczki – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski i zwrócił się do laureatek katarzynek:

– W Tokio zdobyły panie srebrne medale. Wioślarski i żeglarski. Te medale zdobywały panie, reprezentując nasze miasto – Toruń. I za to jesteśmy ogromnie wdzięczni – mówił prezydent Torunia.

Jolanta Ogar-Hill podkreśliła, że choć nie jest rodowitą torunianką, to na pewno tu wróci.

– Bardzo zazdroszczę Kasi, że jest z Torunia i że może odsłaniać przed wami swojego piernika. Ja może nie urodziłam się w Toruniu, ale od paru lat jestem w toruńskim klubie i czuję się tu jak u siebie. Może nie zaczynałam swojej kariery w Toruniu, ale na pewno ją tu skończę, obiecuję – zadeklarowała żeglarka UKŻ Wiking Toruń.

Gratulujemy obu zawodniczkom!

Polski Związek Żeglarski

blank

Podobne artykuły

Back to top button