ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w Gminie Bochnia

W dniu 10 grudnia 2022 roku w Hali Sportowej w Łapczycy, odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego, podczas której pary z Gminy Bochnia odznaczone zostały medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

– Szanowni Jubilaci! Minęło 50 lat od chwili kiedy połączyliście swój los. Rocznice ślubu bywają obchodzone przez szczęśliwe pary na równi z urodzinami czy imieninami. Hucznie, radośnie, ale przede wszystkim rodzinnie. Samorząd gminy Bochnia od wielu lat wpisuje się w tradycję podziękowania i wspólnej radości z Państwa Jubileuszu. Państwa obecność na tej uroczystości świadczy, że dochowaliście przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem, budowaniem, zaufaniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu oraz każdego smutku – powiedział podczas uroczystości Marek Bzdek Wójt Gminy Bochnia.

Złote gody w roku 2022 świętowali:

Czesława i Bronisław Biernat – Słomka, Danuta i Czesław Bratownik – Nieprześnia, Alicja i Władysław Brdej – Łapczyca, Anna i Franciszek Brzegowy – Nieprześnia, Krystyna i Piotr Brzegowy – Wola Nieszkowska, Maria i Jan Bujak – Proszówki, Anna i Franciszek Cagiel – Siedlec , Wanda i Tadeusz Cefal – Łapczyca, Irena i Mieczysław Cierniak – Brzeźnica, Wiesława i Ryszard Dziurdzia – Siedlec,Ewa i Jan Enz – Buczyna, Maria i Michał Gacek – Łapczyca, Teresa i Bronisław Gierczakowie – Grabina, Wiesława i Jan Góra – Łapczyca, Maria i Edward Kłuś – Ostrów Szlachecki, Maria i Stanisław Kocioł – Nieszkowice Małe, Barbara i Czesław Korta – Proszówki, Lucyna i Stanisław Łaptaś – Bogucice, Anna i Bernard Marcinek – Proszówki, Halina i Bronisław Marek – Stanisławice, Antonina i Jan Marzec – Gierczyce, Grażyna i Włodzimierz Michniakowie – Gierczyce, Helena i Jan Michniakowie – Moszczenica, Anna i Józef Mróz – Bogucice, Maria i Marek Mróz – Stanisławice, Bogusława i Jerzy Muskała – Proszówki, Maria i Józef Nawroccy – Gorzków, Maria Tadeusz Nosal – Bogucice, Elżbieta i Jerzy Pałkowscy – Proszówki, Władysława i Piotr Piś – Pogwizdów, Bożena i Władysław Porębscy – Baczków, Wiolanta i Józef Porębscy – Baczków, Krystyna i Zdzisław Postawa – Cikowice, Stanisława i Mieczysław Rakoczy – Proszówki, Maria i Tadeusz Rzepeccy – Ostrów Szlachecki, Józefa i Stanisław Sarlińscy – Cikowice, Krystyna i Ferdynand Skiba – Stanisławice, Stefania i Mieczysław Skoczek – Majkowice, Władysława i Zbigniew Stokłosa – Nieszkowice Małe, Teresa i Edward Styczeń – Baczków, Irena i Aleksander Świgost – Gierczyce, Irena i Władysław Tarnowscy – Cikowice, Emilia i Stanisław Węgrzynowie – Nieszkowice Wielkie, Krystyna i Józef Wolsza – Zatoka, Irena i Władysław Zając – Łapczyca, Eleonora i Stanisław Zajd – Wola Nieszkowska, Maria i Władysław Żuradzcy – Nieszkowice Wielkie.

W uroczystości udział wzięli również zaproszeni goście: Mariusz Zając – Radny Rady Powiatu Bocheńskiego, Jerzy Raczyński – Radny Rady Powiatu Bocheńskiego i Sołtys miejscowości Łapczyca, Ewelina Makowska – Zastępca Wójta Gminy, Piotr Gajek – Przewodniczący Rady Gminy oraz Radni Rady Gminy.

Podczas uroczystości wystąpiła kapela ludowa Brzeźnicanie, a o oprawę całego wydarzenia zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Siedlcu, pracownicy Wydziału Organizacyjnego Urzędu Gminy Bochnia oraz Pracownicy Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni.

ug

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button