ADV
ReligiaWiadomości
Trending

Już jutro – 17 sierpnia Piesza Pielgrzymka Tarnowska ruszy na szlak na Jasną Górę

Już w najbliższy czwartek 17 sierpnia 2023 r. na pielgrzymi szlak wyruszą uczestnicy 41 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. W pierwszy dzień trasa pielgrzymki wiedzie drogami Powiatu Tarnowskiego i Brzeskiego.

Pielgrzymi z grupy nr 8 pw. Świętego Stanisława, którzy pochodzą z dekanatów: brzeskiego oraz szczepanowskiego dotrą do celu – na plac przed budynkiem GOSiR w Mokrzyskach około godz. 19. W latach ubiegłych setki mieszkańców Biadolin, Wokowic, Sterkowca, Szczepanowa i Mokrzysk witało pielgrzymów na trasie ich przemarszu.

Ci którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymkowy szlak moga to przyłączyć się do duchowego pielgrzymowania oraz składania intencji podziękowań i próśb do Jasnogórskiej Pani do skrzynki intencji umieszczonej na końcu ławek w Brzeskiej Farze. Zebrane intencje Pielgrzymi podczas pielgrzymki będą je omadlac i zaniosą do kaplicy cudownego obrazu Czarnej Madonny.

– Serdecznie zapraszam do wspólnego pielgrzymowania z gr. 8 św. Stanisława BM – zaprasza ksiądz przewodnik.

Bieżące informacje nt. tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej można znaleźć na grupie facebookowej: Grupa 8 świętego Stanisława BM – PPT na Jasną Górę <==

Zapisy przyjmowane są cały czas. Można się jeszcze zapisać – np. przez messengera u ks. Przewodnika albo e-mail: lukaszpol@op.pl oraz w pierwszym dniu pielgrzymki na pierwszym postoju po wyjściu z Tarnowa.

O Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej 

Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę to wydarzenie, które od 40 lat mobilizuje wszystkich tych, którzy chcą przeżyć szczególne „rekolekcje w drodze”. Pielgrzymka łączy w sobie trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach oraz możliwość spotkania niezwykłych ludzi, a zwłaszcza odnowienie przyjaźni z największym Przyjacielem i doświadczenie miłości oraz opieki Jego Matki. Udział w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej to pokonywanie drogi w sensie dosłownym – fizycznym, tej mierzonej kilometrami, dążącej do sanktuarium Jasnogórskiej Pani, a także, a nawet przede wszystkim drogi w sensie duchowym, czyli ukierunkowanie całego swojego życia na Jezusa i pójście za Nim. Pielgrzymowanie to odzwierciedlenie naszego ziemskiego życia, naszego wędrowania w kierunku życia wiecznego – do domu Ojca. Tarnowska Pieza Pielgrzymka na Jasną Górę jest jednym ze sposobów głoszenia Ewangelii. Trzeba bowiem pamiętać, że jest ona formą rekolekcji z Mszą Świętą, naukami i nieustanną modlitwą. Jej wspólnotowość daje też wiele okazji do natychmiastowej weryfikacji autentyczności swojego życia duchowego.

Tarnowskie pątnictwo swoją historią sięga 1982 roku. Każdego lata, w dniach 17 – 25 sierpnia, na Jasną Górę podąża niezliczona rzesza pielgrzymów. Są oni podzieleni na 25 grup, formowanych przy wyznaczonych parafiach Diecezji Tarnowskiej. Od Krynicy i Krościenka, przez Nowy Sącz, Tarnów, po Mielec i Dębicę, wierni ziemi tarnowskiej łączą się w drodze do Matki Częstochowskiej. I choć dla wielu pobudki do wyruszenia na pielgrzymi szlak są różne, cel pozostaje niezmienny. To podjęcie osobistej próby pogłębienia swojej relacji z samym Jezusem poprzez – niejednokrotnie ciężką – wędrówkę przed Tron Matki Najświętszej – Królowej Polski.

PPT / IB

Podobne artykuły

Back to top button