ADV
Sport
Trending

Już za tydzień – Klasyczne rozpoczęcie sezonu w Brzesku / 20 kwietnia 2024 r.

O godzinie 9.00 w sobotę 20 kwietnia 2024 r. na parkingu obok kościoła Miłosierdzia Bożego w Brzesku bedziemy mogli podziwiać dziesiątki klasycznych samochodów oraz motocykli. Od wielu lat ekipa Pojazdy Zabytkowe Brzesko oraz Parafia pw. Miłosierdzia Bożego organizują zlot inaugurujący sezon dla wszystkich posiadaczy zabytkowych samochodów oraz motocykli. Co roku liczba pojazdów rośnie – w 2023 r.  było to prawie 400 samochodów i motocykli. Organizatorzy zachęcają uczestników do udziału w corocznej akcji charytatywnej towarzyszącej zlotowi.

Wydarzenie na facebooku <==

Impreza startuje jak co roku o godz. 9:00 na parkingu przy kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Biuro zlotu będzie czynne od godz. 9:00 do 11:45.

Uczestnicy proszeni są o parkowanie w miejscach wskazanych przez strażaków ponieważ bardzo szybko robi się ciasno.

Po Mszy Świętej (rozpocznie się o godz. 11:00) zakończonej poświęceniem pojazdów około godz. 12:10 uczestnicy sformują kolumnę i udadzą się do Wał Rudy (24km). W tym czasie policja oraz straż wstrzyma ruch.

Po dotarciu do celu uczestnicy będą mogli się zapoznać się z historią Wał Rudy. Tam też będzie czekać grill uczestników zlotu. Uczestnicy otrzymają pakiety zlotowe w skład których wchodzą: naklejka, identyfikator, kupon na kiełbaskę i „coś jeszcze”.

Wstęp oraz uczestnictwo w zlocie są darmowe, ale przy rejestracji będzie czekała puszka na wolne datki dla małej Lilianki która urodziła się w 6. miesiącu ciąży i ciągle wymaga kosztownej rehabilitacji. Na ten sam cel trafi całość środków ze sprzedaży zlotowych t-shirtów.

– Nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji, ale można wrzucać zdjęcia wozów jakimi przyjedziecie. Pomoże nam to zorientować się w ilości uczestników – dodają organizatorzy.

IB

Podobne artykuły

Back to top button