ADV
Kultura

Kameralnie, ale z mocą. Zakończono cykl Brzeskich Koncertów Sakralnych / zdjęcia

w ostatnich tygodniach Stowarzyszenie Be Active z Brzeska Słotwiny zaprosiło mieszkańców regionu na muzyczną ucztę. Jest szansa, że nie odbyła się tylko raz.

W kościołach w Brzesku, Słotwinie i Szczepanowie odbyły się koncerty muzyki kameralnej, których organizatorami byli Stowarzyszenie Be Active ze Słotwiny oraz Fundacja Art Forum.

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <==

W kościele pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku zagrali Dorota Stanisławska (altówka) oraz Karol Lipiński-Brańka (skrzypce).

Muzyka mistrzów zabrzmiała również w kościele pw. MB Częstochowskiej w Brzesku Słotwinie. Tutaj przed publicznością wystąpili akordeoniści Wiesław Ochwat i Maciej Zimka.

Ostatni z trzech koncertów odbył się 27 listopada w sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie. Uczestnicy spotkania z muzyką sakralną mogli posłuchać utworów w wykonaniu organisty Krzysztofa Karcza i puzonisty Tomasza Stolarczyka.

– Motywacją do stworzenia tego cyklicznego wydarzenia jest rosnące zapotrzebowanie na wydarzenia kulturalne na najwyższym poziomie. Pomimo ogromnego potencjału, jaki drzemie w utalentowanych mieszkańcach naszego miasta oraz coraz bardziej osłuchanej i wykształconej publiczności, miasto w dalszym ciągu nie doczekało się cyklicznego wydarzenia koncertowego na najwyższym muzycznym poziomie, które weszłoby na stałe do kalendarza oferty kulturalnej dla mieszkańców Brzeska.

Brzeskie Koncerty Sakralne są zatem odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie społeczności związanej z naszym miastem i jego okolicami – tłumaczą organizatorzy, zapowiadając w Szczepanowie organizację podobnych wydarzeń muzycznych.

FOTO GOŚĆ

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

blank

Podobne artykuły

Back to top button