ADV
SportWiadomości
Trending

Klikowa. Święto Konia Małopolskiego 2024 / 6 i 7 lipca 2024 r.

W weekend, 6 i 7 lipca 2024 r., w stadninie koni w Klikowej odbywać się będzie Święto Konia Małopolskiego. Dzień pierwszy to XVII Regionalny Czempionat Hodowlany Koni Rasy Małopolskiej, dzień drugi pełen będzie efektownych konkursów i pokazów dla publiczności.

Wstęp wolny!

Małopolski Związek Hodowców Koni i Fundacja Klikowska Ostoja Polskich Koni, zapraszają w weekend, 6 i 7 lipca, do stadniny w Klikowej na Święto Konia Małopolskiego.

W sobotę, 6 lipca, w ramach wydarzenia odbędzie się XVII Regionalny Czempionat Hodowlany Koni Rasy Małopolskiej. O godzinie 10.00 rozpocznie się ocena płytowa zgłoszonych do czempionatu koni i dwa obowiązkowe konkursy: skoków luzem przeznaczony dla ogierów dwuletnich i klaczy w wieku 2-4 lat oraz oceny ruchu luzem przeznaczony dla ogierków i klaczek rocznych. Pierwszego dnia wybrany zostanie także czempion i wiceczempion klaczy czteroletnich.

W niedzielę, 7 lipca, Święto Konia Małopolskiego zainaugurowane zostanie o godzinie 12.00 uroczystym otwarciem. Kwadrans później rozpocznie się wybór najlepszego konia pokazu i publiczności, nastąpi także ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Na godzinę 13.30 zaplanowano inscenizację działań wojennych Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych, pół godziny później rozpocznie się pokaz Pocztu Kasztelanii Staro Żukowickiej. W programie drugiego dnia znajdują się także amatorskie konkursy zręczności powożenia zaprzęgami konnymi (godzina 15.00) i skoków przez przeszkody (godzina 16.30) oraz pokaz Osady Pasterskiej (godzina 17.15).

Honorowy patronat nad Świętem Konia Małopolskiego objął prezydent Tarnowa Jakub Kwaśny.

O Klikowej

Fundacja „Klikowska Ostoja Polskich Koni”, która administruje Stadniną Koni w Klikowej działa od 2014 r. Mimo, że stadnina koni znajduje się w mieście to udało się zachować jej niepowtarzalny klimat i stworzyć ośrodek przyjazny dla osób ceniących wypoczynek w pięknej okolicy, bez zgiełku miasta i w rodzinnej atmosferze. Klikowa to miejsce od wieków związane z hodowlą koni, było i jest przykładem dobrego gospodarowania, polskiej świetności i patriotyzmu.

W Klikowej prowadzona jest działalność hodowlana – hodowane są m.in. konie rasy małopolskiej, śląskiej i huculskiej. W zabytkowych stajniach mieszka tu ponad kilkadziesiąt koni. Stadnina korzysta też z pobliskich rozległych pastwisk. W Klikowej działa szkoła jazdy konnej prowadząca naukę dla dorosłych i dla dzieci na różnych poziomach zaawansowania. Przy zwierzętach pracuje doświadczona kadra, która potrafi zadbać o ich komfort oraz w bezpieczny sposób przeprowadzać szkolenia.

Cyklicznie organizowane imprezy jeździeckie i zaprzęgowe pozwalają budować rozpoznawalność miejsca, a także podtrzymywać i rozwijać obecność koni w regionie.

Tarnowskie Centrum Informacji / MZHK / IB

Plakat

blank

blank

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button