Wiadomości
Trending

Kolarski sukces asp. Damiana Świerczka z PSP w Brzesku

12 września 2021 r.  w ramach cyklu Klasyków Szosowych „Pomorze Zachodnie Tour” odbyły się VII Mistrzostwa Polski Strażaków w Kolarstwie Szosowym, które Honorowym Patronatem objął Komendant Główny PSP nadbrygadier Andrzej Bartkowiak.

Strażacy reprezentujący na co dzień komendy powiatowe i miejskie PSP z woj. zachodniopomorskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego oraz SA PSP w Poznaniu, wśród których wystartowała jedyna kobieta, reprezentująca Komendę Powiatową PSP w Czarnkowie potwierdzili na wymagającej, liczącej 94 km trasie, że ich sprawność fizyczna, która jest istotna w codziennej służbie, ratując ludzkie życie i mienie, jest na bardzo wysokim poziomie.

Brzeską Komendę Państwowej Straży Pożarnej reprezentował asp. Damian Świerczek, który trasę wyścigu liczącą 94 km pokonał w czasie 02:30:02 tym samym w klasyfikacji Strażaków, w swojej kategorii wiekowej – M20 został Mistrzem Polski Państwowej Straży Pożarnej w kolarstwie szosowym, natomiast w kategorii OPEN uplasował się na 10 miejscu.