ADV
Wiadomości

Kolejna dotacja dla Gminy Dębno na budowę przedszkola i żłobka w Sufczynie

Koniec roku okazał się dla Gminy Dębno owocny, bowiem pozyskała ona kolejną dotację sięgającą ponad pół miliona złotych! Środki w kwocie 575.636,00 zł przyznane przez premiera Mateusza Morawieckiego z rezerwy budżetowej przeznaczone zostaną na dofinansowanie zadania pn. „Budowa Zespołu Przedszkolno-Żłobkowego w Sufczynie”.

– Powstaje właśnie kolejna duża inwestycja. Wybudowaliśmy już halę sportową, teraz budujemy pierwszy w gminie żłobek. Wszystko dzięki wsparciu obecnego rządu.

Dziękujemy premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że pomimo tylu spraw w stolicy pamięta o naszej gminie. Dziękujemy posłom, którzy wspierając nasze przedsięwzięcia pomagają nam się rozwijać – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Nie jest to pierwsza dotacja przeznaczona na ten cel. Pozyskaliśmy już 660 000,00 zł ze środków budżetu Państwa w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „MALUCH +” oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie sięgającej ponad 1 250 000,00 zł.

To prawie 2,5 mln złotych pozyskanych przez nas dodatkowych środków! – dodaje włodarz.


Gmina Dębno

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button