ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Kolejni kibole zatrzymani przez policjantów

Tym razem grupowanie dużej ilości młodych osób, które zachowywały się bardzo głośno zgłosili mieszkańcy jednego z blokowisk w Tarnowie. Policjanci na deptaku ul. Jasnej zatrzymali w sumie 9 osób, które przez nich zostały rozpoznane, jako pseudokibice jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich. Zabezpieczono przy nich, jak kilka tygodni temu: maczety, broń gazową oraz spore butle z gazem pieprzowym.

W zeszłym tygodniu w piątek w godzinach wieczorowo-nocnych dyżurny tarnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o młodzieży, która w liczbie około 20 osób grupuje się w rejonie jednego z blokowisk w mieście. Głośno zachowująca się młodzież zwróciła uwagę mieszkańców, a do tego w takiej ilości spowodowała, że mieszkańcy w obawie o siebie zawiadomili tarnowskich mundurowych. Patrole niemundurowe oraz mundurowe skierowane do tej interwencji nie napotkały młodzieży we wskazanym miejscu młodzieży. Patrolowanie okolicy skutkowało odnalezieniem części osób z tej grupy na tarnowskim deptaku ul. Jasnej. Policjanci wylegitymowali grupę 9 osób, którzy są dobrze znani mundurowym z udziału w grupach pseudokibicowskich jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich. Większość z nich nieletnia w wieku 16,17 lat i trzech pełnoletnich w wieku 18 i 19 lat.

Wylegitymowani mieli przy sobie niebezpieczne narzędzia w postaci maczet, noży kuchennych, gazu pieprzowego, a nawet rewolweru gazowego na kule gumowe. Wszyscy posiadający takie przedmioty zostali przewiezieni do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, a pozostali po sprawdzeniu w bazie danych zwolnieni. W komisariacie sporządzono dokumentację z zatrzymania niebezpiecznych przedmiotów, nieletnich przekazano rodzicom lub prawnym opiekunom, a dorosłych po przesłuchaniu zwolniono do miejsca zamieszkania.

Zabezpieczone przedmioty zostaną przekazane do tarnowskiego sądu z wnioskiem o ich przepadek, a policjanci z wydziału prewencji przeprowadzą postępowanie w kierunku naruszenia artykułu 50a kodeksu wykroczeń. Grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna nie niższa niż 3000 złotych. Sprawa nieletnich trafi do sądu dla nieletnich.

policja.gov.pl

blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button