Wiadomości
Trending

Kolejny przypadek koronawirusa w Powiecie Brzeskim / 16 lipca 2020 r.

16 lipca 2020 r. w Powiecie Brzeskim ponownie potwierdzono przypadek koronawirusa. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno – epidemiologiczną w Brzesku – tym razem jest to mieszkaniec Gminy Brzesko. Osoba ta została skierowana do izolacji domowej. Aktualnie w Powiecie Brzeskim mamy dwa aktywne przypadki koronawirusa – 1 przypadek w Iwkowej (z 3 lipca) oraz 1 przypadek z Brzeska (z 16 lipca).

W skali kraju połowa lipca  – to „stabilne” 300 zakażeń w całej Polsce. Niemniej nastąpił znaczny wysyp zachorowań w Małopolsce – w czwartek 16 lipca to aż 60 potwierdzonych zakażeń! To kolejny dzień z tak wysoką liczbą zachorowań w naszym województwie.

Znoszone od dłuższego czasu obostrzenia (w tym te dotyczące gromadzenia się ludności na uroczystościach religijnych, wiecach wyborczych, itp.), swobodne podejście do noszenia maseczek, antykampania „koronaświrusa” w ramach której część osób nawołuje do ignorowania zaleceń sanitarnych – to niestety przynosi efekty. Liczba zakażonych zamiast spadać – cały czas utrzymuje się na „stabilnym” poziomie około 300 zachorowań dziennie. Dlatego warto być odpowiedzialnym – zarówno w trosce o własne zdrowie, jak i zdrowie innych osób.

 

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 16 lipca 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 16 lipca na terenie Polski stwierdzono 39 054 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 1 605 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 2233 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 52 osób – w tym 5 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarły. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 1434 osób. W Powiecie Brzeskim 64 osoby. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 1 694 (poprzednia doba: 2 124 badań).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 16 lipca 2020 r.

Zakażonych – 70 osób
Izolacja – 2 osoby
Hospitalizacja – 0
Ozdrowieńcy – 64
Osoby w kwarantannie – 51
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 31
Gmina Szczurowa – 3
Gmina Dębno – 9
Gmina Borzęcin – 11
Gmina Gnojnik – 8
Gmina Iwkowa – 8

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne


IB / MUW

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast