ADV
Sport
Trending

Kolejny złoty medal Wojtka Wojdaka w Lublinie

Na pływalni Aqua Lublin dobiegły końca Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Od 28 kwietnia do 2 maja 2021 r. rywalizowali tam najlepsi pływacy z całej Polski. W niedzielnym, emocjonującym wyścigu na 800 m stylem dowolnym Wojciech Wojdak zapewnił sobie kolejny tytuł Mistrza Polski.

Pływak rozpoczął bardzo mocno i już na samym początku wyścigu odłączył się od reszty stawki. Był to kolejny finał, w którym Wojciech Wojdak z całkowitą przewagą płynął w samotnej walce z samym sobą i czasem.

Pomimo tej ogromnej przewagi, uzyskany czas niestety nie pozwolił na złamanie wyśrubowanego czasu kwalifikacji na igrzyska olimpijskie.

Wojtek ma jeszcze szansę na wyjazd do Tokio. Do końca maja może starać się o kwalifikację biorąc udział w zagranicznych zawodach pływackich. Obecność międzynarodowych rywali na pewno byłaby dla niego nie tylko motywująca ale także korzystna.

Organizatorami zmagań w Lublinie byli: Polski Związek Pływacki, Lubelski Okręgowy Związek Pływacki,, KU AZS UMCS w Lublinie,, Urząd Miasta Lublin,, MOSIR Bystrzyca Sp. z o.o. w Lublinie.

foto: fb Wojciech Wojdak – pływak
IB / lublin2021.pl

Podobne artykuły

Back to top button