ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Kolizja przed McDonaldem w Tarnowie

Chwile grozy i niepewności przeżyły osoby znajdujące się bezpośrednio w rejonie restauracji McDonald w Tarnowie przy ul. Szujskiego tuz po godzinie 14 w poniedziałek 3 czerwca. Rozpędzony samochód volkswagen taranował wszystko co było na jego kierunku ruchu. Zatrzymał się dopiero przed ulica Szujskiego. Na szczęście nikt z osób postronnych nie doznał obrażeń. Do szpitala trafił kierowca i jego pasażer oraz dwie osoby z drugiego pojazdu, którym na szczęście nic się nie stało.

Po godzinie 14 wczorajszego popołudnia dyżurny tarnowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu co najmniej dwóch samochodów. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe straży pożarnej oraz ratowników medycznych. Ci pierwsi zabezpieczyli miejsce zderzenia odgradzając zniszczone pojazdy i blokując jeden pas ruchu oraz zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne z samochodów. Drudzy udzielali niezbędnej pierwszej pomocy poszkodowanym w tym zdarzeniu drogowym. Policjanci ruchu drogowego na podstawie rozmów ze świadkami, a także na podstawie śladów, jakie pozostawiły rozbite samochody, ustalili prawdopodobny jego przebieg. 38-letni kierowca osobowego volkswagena z Rzeszowa jadąc od centrum miasta z niewyjaśnionych, na ten moment przyczyn, zjechał na lewą stronę i uderzył w prawidłowo jadący samochód suzuki, który poruszał się w przeciwnym kierunku. Uderzenie spowodowało, że kierowca stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, a ten poruszał się prostolinijnie przed chodnik, drogę dla rowerów zieleniec i zatrzymał się dopiero na trawniku przed ulicą Szujskiego obok restauracji McDonald. Mocno uszkodzone suzuki zatrzymało się w poprzek swojego pasa ruchu całkowicie blokują przejazd w kierunku centrum miasta. Chwilowo został zamknięty ruch na ulicy Szkotnik, później nieprzejezdna był jedynie nitka w kierunku centrum miasta. Zespoły ratunkowe zabrały do tarnowskiego szpitala trzy osoby uczestniczące w tym zdarzeniu. Dwie z samochodu volkswagen i jedną, niepełnoletnią z samochodu suzuki. Wstępne badania wykluczyły ich hospitalizację i wszyscy mogli wrócić do swoich domów. Zderzenie tych pojazdów zostało zakwalifikowane, jako kolizja drogowa, natomiast tarnowscy policjanci wszczną postępowanie wobec sprawcy, ponieważ poruszał się samochodem bez wymaganych uprawnień, a dodatkowo rzeszowski sąd wydał w ubiegłym roku wobec niego decyzję o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button