ADV
Wiadomości

Komercyjne badania na koronawirusa w szpitalu w Brzesku

Od 1 września 2020 roku Laboratorium Mikrobiologii i Immunodiagnostyki Chorób Zakaźnych Szpitala Powiatowego w Brzesku wprowadza do swojej oferty badania związane z koronawirusem SARS-CoV-2.

Komercyjne testy dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 cieszą się coraz większą popularnością. W jakim celu można wykonywać test serologiczny? Jeżeli nie masz objawów koronawirusa, a chcesz – czy to z ludzkiej ciekawości, bądź tak na wszelki wypadek, skontrolować czy miałaś kontakt z wirusem możesz wykonać  test serologiczny. Serologiczne testy można wykonać bez skierowania od lekarza, są to badania płatne.

Celem badań serologicznych jest zidentyfikowanie przeciwciał anty-SARS-CoV-2, które powstały po kontakcie z wirusem. Nie potwierdzają ani nie wykluczają zakażenia koronawirusem, a jedynie dają informację o tym, czy osoba badana była wystawiona na kontakt z wirusem.

Brzeskie laboratorium ma w swojej ofercie:

  • Oznaczenie przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w klasie IgG. Przeciwciała IgG wykrywalne są po upływie co najmniej 11 – 14 dni od wystąpienia objawów choroby.
  • Oznaczenie przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w klasach IgA/IgM/ IgG. Przeciwciała IgM wykrywalne są po upływie co najmniej 7-10 dni (średnio w 8 dniu) od wystąpienia objawów choroby. Przeciwciała IgA wykrywane są przed upływem 10 dni od pojawienia się pierwszych objawów klinicznych COVID-19.

Krew do badania pobierana jest w Punkcie Pobrań Materiałów Zakładu Analityki Medycznej we wtorki i czwartki w godz. 13:00 – 14:30 ( I piętro od strony Poradni).  Szczegółowe informacje o badaniach udzielane są pod nr. tel.: 14 66 21 227 oraz 14 66 21 330

IB / SPZOZ Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button