TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomości

Kompletnie pijany za kierownicą osobówki

Jazda na „podwójnym gazie” drogami powiatu tarnowskiego zakończyła się interwencją policjantów z Komisariatu Policji w Żabnie. 33-latek stracił prawo jazdy, a jeszcze czeka go postępowanie sądowe.

Policjanci zostali wezwani do jednego z domów w gminie Wietrzychowice celem wykonania czynności służbowych. Gdy jechali oznakowanym radiowozem, przed ich samochód wyjechał osobowy ford. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że kierowca zachowywała się na drodze nerwowo, a jego jazda mogła świadczyć o „zmęczeniu alkoholowym”. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli, a badanie alkomatem nie pozostawiło żadnych złudzeń. 33-letni kierowca mieszkaniec powiatu tarnowskiego w wydychanym powietrzu miał niemalże 3 promile alkoholu. W takim stanie kierowca został przekazany ojcu, który się nim zaopiekował oraz zabezpieczył jego samochód.

Nie mniej jednak po wytrzeźwieniu nieodpowiedzialny szofer usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości, za co czeka go postępowanie przed tarnowskim sądem. Mężczyźnie grozi do dwóch pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

policja.gov.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast