ADV
Wiadomości

Konkurs fotograficzny „Okruchy pamięci – ślady społeczności żydowskiej w Brzesku”

Przedmiotem konkursu jest wykonanie najciekawszej fotografii pokazującej materialne ślady obecności społeczności żydowskiej w Brzesku. Mogą to być zdjęcia przedstawiające nowy cmentarz żydowski przy ul. Czarnowiejskiej, ślady po starym cmentarzu przy ul. Głowackiego, jak również budynki, w których mieszkali Żydzi albo znajdowały się żydowskie organizacje.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych, szczególnie do pasjonatów historii lokalnej i fotografii; wyklucza się udział osób zajmujących się fotografią zawodowo.

Czas trwania konkursu: od 1 marca 2022 r. do 31 lipca 2022 r.

Ocena prac konkursowych odbywać się będzie w dwóch kategoriach:

I kategoria – młodzież szkół ponadpodstawowych,
II kategoria – dorośli.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 sierpnia 2022 r.

Organizatorem konkursu „Okruchy pamięci – ślady społeczności żydowskiej w Brzesku” jest Stowarzyszenia „Pamięć i dialog. Wspólna historia”, a partnerem Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

W konkursie przewidziano 2 nagrody pieniężne w wysokości 500 zł za I miejsce w obydwu kategoriach. Ponadto najlepsze prace wezmą udział w wystawie pokonkursowej, która zostanie otwarta 10 września 2022 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku podczas obchodów 80. rocznicy likwidacji getta w Brzesku.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny pod linkiem: https://www.bibliotekabrzesko.pl/pdf/regulamin_konkurs_okruchy_pamieci.pdf

foto: Brzesko-Briegel. Pamiętamy. We remember.

Powiat Brzeski

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button