ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Kryminalni zatrzymali dealera

Trzech młodych mieszkańców powiatu tarnowskiego zostało zatrzymanych przez policjantów z Żabna. Jeden z nich posiadał znaczne ilości substancji zabronionych w postaci mefedronu. Sprawca usłyszał zarzut posiadania i udzielania substancji psychoaktywnych.

W połowie kwietnia br., wykorzystując wiedzę operacyjną, policjanci z Komisariatu Policji w Żabnie zatrzymali samochód osobowy, w którym podróżowało 3 osoby. Byli to mieszkańcy powiatu tarnowskiego w wieku 19, 21 i 23 lat. Podczas kontroli osobistej policjanci odnaleźli przy 21-latku spore ilości substancji psychoaktywnej w postaci białych kryształków. Po jego analizie okazało się, że jest to mefedron – zabroniona substancja psychoaktywna. W późniejszym etapie okazało się, że mężczyzna nie dość, że posiadał narkotyki, to dodatkowo policjanci udowodnili mu ich dystrybuowanie. Młody mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz ich rozprowadzanie. Został doprowadzony do prokuratury rejonowej, gdzie prowadzący postępowanie prokurator zastosował wobec niego środki wolnościowe w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button