SportWideo
Trending

Ksawery Masiuk z rekordem podczas mistrzostw pływackich w Limie

Podczas mistrzostw pływackich w Limie Ksawery Masiuk przepłynął dystans 50 metrów stylem grzbietowym w rewelacyjnym czasie 24.44. To nowy rekord kraju. Poprzedni rekord (24.48) został przez niego ustanowiony podczas czerwcowych mistrzostw świata seniorów, w których sięgnął po brąz. W wieku zaledwie 17 lat Masiuk jest jedną z najbardziej rozpoznawanych twarzy odradzającej się reprezentacji Polski.

Ksawery Masiuk wyprzedził na dystansie 50 m Pietera Coetze z RPA, podobnie jak w wyścigu na 100 m. Masiuk  pobił rekord mistrzostw ustanowiony przez Coetze dzień wcześniej w półfinale.

Pływackie mistrzostwa świata juniorów odbywają się w Limie w dniach od 30 sierpnia do 4 września 2022 r. Początkowo miały się odbyć w rosyjskim Kazaniu. Mistrzostwa zostały jednak odebrane Rosji po inwazji tego kraju na Ukrainę. W zawodach weźmie udział ponad 600 młodych pływaków — juniorki do 17 lat i juniorzy do 18.

– Wspaniały występ Ksawerego Masiuka w finale 50 m stylem grzbietowy! Polak w pięknym stylu wywalczył tytuł mistrza świata juniorów z czasem 24.44, który jest nowym rekordem mistrzostw i najlepszym czasem w historii naszego kraju – informuje livetiming.pl.

Warto przypomnieć, że Ksawery Masiuk obecnie trenuje w UKS G-8 Bielany Warszawa, a niegdyś rozpoczynał swoją karierę pływacką pod okiem Marcina Kacera w Brzesku.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!