ADV
Kultura

Książka dla wytrwałych – mieszkanka Sufczyna wyróżniona

,,Książka dla wytrwałych” to akcja skierowana do osób, które są szczególnie zasłużone dla gminnych bibliotek. Czytają, bywają, a swoją postawą napawają optymizmem, że jednak Internet nie do końca zawładnął światem, a książka jest wciąż nieocenionym bogactwem.

Ukoronowaniem akcji „Książka dla wytrwałych”, organizowanej w Bibliotekach działających na terenie Gminy Dębno było spotkanie wójta Wiesława Kozłowskiego z Marią Dziadułą – mieszkanką Sufczyna, która została wyróżniona jako najczęściej wypożyczający czytelnik oraz najdłużej korzystający z zasobów biblioteki. Włodarz gminy wręczył czytelniczce kwiaty oraz kosz słodyczy, gratulując jednocześnie pasji czytania i miłości do książek.

-,,Książki czytam od dziecka bo jestem ciekawa świata i poznawania nowych rzeczy. To dzięki nim zachowuję świetną pamięć i radość życia” – mówi najstarsza czytelniczka w gminie Dębno.

Pani Maria Dziaduła jest pięknym wzorem do naśladowania dla młodszych czytelników.

– Niech umiłowanie książek przez czytelniczkę, będzie dobrym wzorem do naśladowania dla młodych pokoleń – mówi Małgorzata Derus, inicjatorka akcji książka dla wytrwałych.

gminadebno.pl

Podobne artykuły

Back to top button