ADV
blank
Wiadomości

Listopadowe wcielenie małopolskich Terytorialsów. Wśród nich niemała grupa mieszkańców Powiatu Brzeskiego

Profesjonalne szkolenie strzeleckie, ćwiczenia z lekkiej taktyki, elementy musztry oraz zasady przetrwania w terenie zakłada 16-dniowe szkolenie podstawowe dla przyszłych małopolskich terytorialsów. 17 listopada 2023 r. bramy jednostki o godzinie 5.30 rano przekroczyło ponad 200 ochotników, w tym aż 43 kobiety.

Wśród ochotników którzy w piątek przekroczyli bramę koszar nie zabrakło jak zawsze mieszkańców Powiatu Brzeskiego. Już za kilkanaście dni, po złożeniu przysięgi wojskowej będą oni służyć w 113 batalionie lekkiej piechoty w Tarnowie.

– To kolejne rekordowe wcielenie. Od czasu wybuchu wojny na Ukrainie, notujemy bardzo duże zainteresowanie służbą w armii a ci żołnierze, którzy od nas odchodzą zasilają szeregi zawodowych – argumentuje oficer prasowy 11 MBOT kpt. Adam Trębacz.

Trzon zgłoszonych, blisko 80 żołnierzy, stanowią doświadczeni szeregowi i podoficerowie z długoletnim stażem służby w armii. Oni wezmą udział w ośmiodniowym szkoleniu wyrównawczym. Reszta, około 130 ochotników, przez 16 dni będzie uczyć się podstaw taktyki, strzelectwa i trenować przetrwanie w terenie. Rekruci, którzy dotrwają do końca i zaliczą pętlę taktyczną czyli całodobowy egzamin sprawdzający złożą uroczystą przysięgę w Nowym Targu.


foto: 11 MBOT

kpt. Adam TRĘBACZ Oficer Prasowy

GALERIA ZDJĘĆ

blank blank blank blank blank blank blank blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button