ADV
Wiadomości

Majowe świętowanie harcerzy z Jadownik

Harcerze ze Szczepu Czarnego z Jadownik uczestniczyli w oficjalnych obchodach 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Jadownikach oraz Brzesku. Pomimo deszczowej aury licznie stawili się by uczcić pamięć o doniosłych wydarzeniach z historii Polski. Nie zabrakło ich równiez podczas innych wydarzeń kulturalnych i patriotycznych organizowanych w tych dniach w Brzesku.

Co ważne, początek maja to niejedyny czas, gdy harcerze i harcerki ZHP angażują się w działania patriotyczne. Radosny patriotyzm jest nieodłączną częścią wychowania obywatelskiego w ZHP, które odbywa się przez cały rok, poprzez świętowanie ważnych rocznic czy pamięć o osobach zasłużonych dla naszego kraju.

Radosny patriotyzm to nieodłączna część wychowania w ZHP. Kładzie on nacisk na rozwój postawy obywatelskiej. Wychowani w ten sposób harcerze i harcerki nie boją się promować Polski w świecie – znają i doceniają osiągnięcia z przeszłości, z dumą mówią o polskiej kulturze i tradycji. Włączają się także w życie lokalnych społeczności i współtworzą naszą wspólną przyszłość.


foto: Szczep Czarny przy PSP nr 2 w Jadownikach
zhp.pl / IB

Podobne artykuły

Back to top button