ADV
Wiadomości

Majsterkowanie ze strażakami – udane warsztaty w Bielczy

Ogromnym sukcesem zakończyły się zajęcia techniczne zorganizowane w minioną niedzielę w budynku wielofunkcyjnym w Bielczy. Podczas zajęć dzieci wraz z rodzicami mogły wykonać budki lęgowe dla ptaków. Warsztaty cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że w trakcie ich trwania konieczne było przygotowanie dodatkowych zestawów do budowy budek.

– Licznie przybyłe dzieci z uśmiechem na twarzy i z zapałem wykonywały kolejne budki aż do tego stopnia, że przygotowany materiał na 30 budek okazał się zbyt małą ilością, przez co nasze druhny i druhowie w trakcie warsztatów docinali oraz szlifowali kolejne elementy.

Ostatecznie zajęcia zakończyły się ukończeniem aż 50 budek!

Wszyscy uczestnicy zajęć mogli zabrać swoje dzieło do domu i powiesić w swoim ogrodzie bądź lesie.

Dodatkowo czekał na nich słodki poczęstunek oraz prezenty – relacjonują całe wydarzenie druhowie z Bielczy.

Warsztaty majsterkowania to bardzo cenna inicjatywa, bowiem tego typu zajęcia rozwijają u dzieci zmysł techniczny i umiejętności manualne. Z kolei o tym jak wiele korzyści przynosi wspólnie spędzony czas rodzica z dzieckiem nikogo raczej nie trzeba przekonywać.

– Dziękujemy wam za liczne przybycie oraz miło spędzone niedzielne popołudnie. Dziękujemy za wsparcie Urzędu Gminy w Borzęcinie wraz z wójtem Gminy Borzęcin Januszem Kwaśniakiem za przekazanie funduszy na ten cel, dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie Panu Piotr Kania za udostępnienie budynku wielofunkcyjnego oraz firmie APM – Akcesoria Płyty Meblowe która była sponsorem prezentów dla uczestników – składają podziękowania druhowie z OSP Bielcza.


OSP Bielcza

Podobne artykuły

Back to top button