ADV
Wiadomości
Trending

Makabryczne odkrycie na zaporze w Czchowie / 13 marca 2023 r.

W poniedziałek 13 marca 2023 r. około godz. 14 pracownik elektrowni wodnej w Czchowie podczas prac konserwacyjnych natknął się na ludzkie zwłoki, znajdujące się w stanie głębokiego rozkładu. Na miejsce zadysponowano policję, prokuratora oraz strażaków z JRG Brzesko. Teraz przedmiotem prowadzonego śledztwa jest szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Prokuratura Rejonowa w Brzesku prowadzi śledztwo w sprawie zaistniałego w bliżej nieustalonym miejscu i czasie a ujawnionego w dniu 13 marca 2023 roku w Czchowie nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny o dotychczas nieustalonej tożsamości , to jest o przestępstwa z art. 155 kk.

– Zwłoki mężczyzny ujawnione zostały przez pracownika Elektrowni Wodnej w trakcie podnoszenia kosza z pozostałościami zalegającymi na dnie zbiornika wodnego.

Po przeprowadzeniu oględzin z udziałem prokuratora – zwłoki zabezpieczono do sekcji . Została ona przeprowadzona w dniu dzisiejszym w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie , a jej wyniki będą znane za około 4 tygodnie.

Z uwagi na fakt , iż zwłoki znajdowały się w stanie posuniętego rozkładu ich identyfikacja możliwa będzie po przeprowadzeniu badań genetycznych – informuje Prokurator Rejonowy Andrzej Leśniak.

IB / PR w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button