ADV
Wiadomości
Trending

Mała Rita pomogła już mamie wygrać wybory. A dopiero się urodzi

Marta Malec-Lech ma za sobą wygraną w świetnym stylu bitwę o mandat w Sejmiku Województwa Małopolskiego. I szykuje się już na kolejne wyzwanie – poród. Na świat wkrótce przyjdzie mała Rita, która jak przyznaje jej mama, ze spokojem znosiła trudy kampanii i wspomogła ją w wyborczej walce. Gdy pani Malec-Lech będzie brałaudział w sesjach Sejmiku i działaniach na rzecz Małopolski, w opiece nad córeczką pomoże jej mąż Andrzej Lech.

Jako Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech zrealizowała w ostatnich latach wiele projektów edukacyjnych, zdrowotnych i pomocowych na rzecz mieszkańców. Wyborcy to docenili, oddając na nią aż 22 218 głosów w kwietniowych wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Pani Marta jest bardzo wdzięczna wyborcom, a także rosnącej pod jej sercem córeczce. Jak napisała w mediach społecznościowych, wiele z tych 22 tysięcy głosów zawdzięcza bowiem temu, że mimo zaawansowanej ciąży świetnie się czuła i mogła brać aktywny udział w kampanii.

Zobacz wpis na profilu Marty Malec-Lech https://www.facebook.com/share/p/atd3DchsTzy8uwfe/

Marta Malec-Lech podkreśla, że chce brać udział w pracach Sejmiku Województwa Małopolskiego również w pierwszych miesiącach po urodzeniu córeczki. Najpierw w ograniczonym zakresie, by nie stracić kontaktu z pracą na rzecz wyborców, ale po jakimś czasie wróci do działania w pełnym zakresie.

– Ponad 22 tysiące głosów, które oddali na mnie mieszkańcy regionu, to tyle samo zobowiązań. Nie mogę rozczarować moich wyborców i zamierzam łączyć rolę mamy z pracą dlaMałopolski. Uważam, że to prawo każdej kobiety, która, jeśli tylko czuje się na siłach, nie musi rezygnować z życia zawodowego podczas wychowywania małego dziecka – wyjaśnia.

Marta Malec-Lech ma ambitne plany na nową kadencję. Chce doprowadzić do wzmocnienia działań prowadzonych przez województwo na rzecz wsparcia seniorów i rodzin orazwykorzystania w tym celu nowych unijnych funduszy. Wsparcie ma być kompleksowe i dotyczyć m.in. opieki zdrowotnej, pomocy rodzicom w godzeniu życia zawodowego z osobistym, wyrównywania szans edukacyjnych czy dostępu do oferty kulturalnej.

W opiece nad małą Ritą panią Martę wspomoże mąż.

– Jestem dumny z osiągnięć mojej żony i tego, jak wiele zrobiła dla mieszkańców naszego regionu. Wszystkie te lata spędzone przez nią w terenie, setki spotkań z ludźmi, rozmów, wizyt, szkoleń czy konferencji. Jak tylko Rita się urodzi i trochę podrośnie, chętnie pomogę w zajmowaniu się naszym małym skarbem, by żona mogła część czasu poświęcić pracy na rzecz społeczeństwa – wyjaśnia Andrzej Lech.

Marta Malec-Lech jest Członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego, Radną Województwa Małopolskiego, radcąprawnym i mediatorką. Jest absolwentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Aplikację radcowską ukończyła w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. W 2014 rozpoczęła indywidualną praktykę zawodową jako radca prawny – prowadziła dwie kancelarie, obsługujące firmy i osoby fizyczne. W 2016 r. ukończyła studia podyplomowe „Mediacja i inne metody alternatywnego rozwiązywania sporów” na UJ. W 2018 kandydowała do Sejmiku Województwa Małopolskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości z rekomendacji Solidarnej Polski. Uzyskała mandat radnego i została wybrana na Członka Zarządu WojewództwaMałopolskiego. W wyborach 7 kwietnia br. ponownie uzyskała mandat radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button