ADV
Wiadomości
Trending

Mali goście w brzeskiej Komendzie Policji

Wizyta w jednostce Policji zawsze u naszych najmłodszych mieszkańców wywołuje ogrom wrażeń. Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądają się pracy policjantów z bliska zaglądając do pomieszczeń, które na co dzień nie są dostępne dla osób postronnych. Z jeszcze większym zainteresowaniem oglądają umundurowanie i wyposażenie policjanta do służby dzieląc się chętnie z mundurowymi swoimi wyobrażeniami na temat policyjnej służby.

Galeria zdjęć <==

20 września 2023 r. brzescy policjanci gościli w komendzie przedszkolaków z Sufczyna. Małych gości w murach brzeskiej komendy powitali policjanci, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy. Maluchy mogły zajrzeć do pomieszczeń, które na co dzień nie są dostępne dla osób z zewnątrz. Przedszkolaki były pod wrażeniem pomieszczenia dyżurki, gdzie przyjmowane są wszystkie zgłoszenia. Skupieni słuchali, jak wygląda praca na stanowisku kierowania, dopytywali o monitoring, którego podgląd znajduje się w brzeskiej komendzie.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały sprzęt policyjny i wyposażenie każdego policjanta. Podczas spotkania mundurowi opowiedzieli też jak wygląda codzienna służba policjanta. Największy zachwyt wśród przedszkolaków wzbudziły policyjne pojazdy. Długa kolejka ustawiła się, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na policyjnym motocyklu. Podczas tego wyjątkowego spotkania policjanci odpowiadali na wiele pytań maluchów, a także dowiedzieli się jak wygląda policyjna służba widziana oczami dzieci. Każdy przedszkolak otrzymał element odblaskowy. Miłym akcentem kończącym wizytę w komendzie były pamiątkowe zdjęcia przy radiowozie.

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button