ADV
EdukacjaWiadomości

Mamy kolejny powód do radości!

Nowy rok przynosi same dobre wiadomości dla Zespołu Szkół w Czchowie. Po otrzymaniu kilka dni temu tytułu Srebrnej Szkoły 2022 w rankingu Perspektyw, dotarły do nas kolejne fantastyczne wieści!

Ogłoszono wyniki konkursu wniosków o Akredytację w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe, złożonych w ramach programu Erasmus+ w konkursie 2021. Zajęliśmy bardzo wysokie 15 miejsce wśród 157 placówek, które tę akredytację dostały. Co to oznacza? Przez kolejnych pięć lat nasi uczniowie z klas drugich i trzecich technikum będą brali udział w praktykach zagranicznych. Co roku też aż 6 nauczycieli będzie uczestniczyło w programie Erasmus VET. To doskonała możliwość rozwijania u uczniów umiejętności zawodowych.

I jeszcze przysłowiowa „wisienka na torcie” Otrzymaliśmy również dofinansowanie do krótkoterminowych mobilności. Już w czerwcu tego roku dwudziestu uczniów z technikum wyjedzie na dwa tygodnie do Grecji, by tam w międzynarodowym towarzystwie rozwijać kompetencje przedsiębiorczości i umiejętności językowe.

Czyż nie warto być uczniem naszej szkoły?

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom!

IB

Podobne artykuły

Back to top button