Sport

Mateusz Czyżycki z pierwszym golem w ekstraklasie!

W niedzielę 25 lipca Warta Poznań rozegrała swój pierwszy mecz w nowym sezonie PKO BP Ekstraklasy, rywalizując w meczu wyjazdowym ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie to z pewnością zapamięta wychowanek Okocimskiego Brzesko Mateusz Czyżycki, który zdobył swoją pierwszą bramkę na boiskach ekstraklasy. Mateusz pojawił się na murawie w 67 minucie zmieniając Szymona Czyża. Dziesięć minut później zawodnik wpisał się na listę strzelców doprowadzając tym samym do wyrównania rezultatu 2:2. Dzięki jego trafieniu Warta zanotowała pierwszy punkt w nowym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

Mateusz Czyżycki do Warty Poznań trafił w ubiegłym roku przechodząc z pierwszoligowej Odry Opole. Jako beniaminek rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, Warta zakończyła sezon na wysokim 5 miejscu w tabeli. Zawodnik zanotował wówczas 22 występy, jednak nie udało mu się strzelić żadnej bramki. Piłkarz został ukarany dwiema żółtymi kartkami.

Mateuszowi gratulujemy i życzymy dużo zdrowia, dalszych sukcesów oraz kolejnych bramek na boiskach ekstraklasy.