ADV
KulturaWiadomościWideo
Trending

Okocim. Noworoczne kolędowanie w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej z Brzeska oraz Grupy Śpiewaczej z Jadownik / 6 stycznia 2023 r. / zdjęcia / video

Kolędowanie to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych, w którą już po raz trzeci wpisał się „Koncert Kolęd” w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej z Brzeska oraz Grupy Śpiewaczej z Jadownik.

6 stycznia w kościele parafialnym p.w. Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu przed zgromadzoną w kościele publicznością wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Wiesława Porwisza. Orkiestrze towarzyszyła Grupa Śpiewacza z Jadownik oraz solistki Kornelia Świątkowska i Julia Kostrzewa.

Członek Stowarzyszenia Młodzieży „Pracą i Prawdą” Artur Leś, jako konferansjer przybliżył słuchaczom historie Orkiestry Dętej w Brzesku jak i wybranych kolęd. Po koncercie organizatorzy zaprosili Orkiestrę na spotkanie opłatkowe oraz poczęstunek.

MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA – powstała w 1914 r. w Okocimiu. W latach 1929-2000 funkcjonowała jako orkiestra Browaru w Okocimiu. Od stycznia 2001 r. działa w strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury. Była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana na przeglądach i festiwalach. Orkiestra występuje w 30-osobowym składzie pod batutą Wiesława Porwisza.

Koncert został bardzo dobrze przyjęty, o czym może świadczyć fakt, że publiczność gromkimi brawami na stojąco podziękowała wykonawcom. Dziękujemy publiczności, która po raz kolejny nie zawiodła. Jednocześnie w imieniu własnym i organizatorów zapraszamy serdecznie na koncert w przyszłym roku.

Fot. Maciej Mazur

IB

Video

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button