WiadomościWideo

„Mikołaj dla Bohatera” – akcja brzeskich harcerzy

Szczep Czarny im. Bohaterów Państwa Podziemnego działający w ramach Hufca ZHP Brzesko był organizatorem akcji „Mikołaj dla Bohatera”. Udało się zebrać ponad pół tony żywności i środków czystości o wartości blisko 8 tysięcy złotych.

Paczki zostały rozwiezione 5 grudnia 2020 r. w Światowy Dzień Wolontariusza. 7 paczek trafiło do mieszkańców Gminy Brzesko – kombatantów i  byłych żołnierzy Armii Krajowej. Kolejnych 10 paczek trafiło do Tarnowa, dzięki czemu udało się wesprzeć kombatantów z tarnowskiego koła Światowego Związku Armii Krajowej.

– Jak co roku harcerze i zuchy z naszego hufca starają się wspierać kombatantów – mówi Bartłomiej Turlej podharcmistrz i komendantem Hufca ZHP Brzesko.

Do udziału w akcji zostały zaproszone jednostki harcerskie zrzeszone w brzeskim hufcu. W akcję zbiórki produktów spożywczych i chemicznych włączyło się prawie 200 zuchów, harcerzy i instruktorów Hufca Brzesko, a wsparły ją również społeczności szkolne szkół podstawowych w Szczepanowie i „jadownickiej dwójki”, która jednocześnie była miejscem gromadzenia produktów i pakowania paczek.

Oprócz zuchów i harcerzy zrzeszonych w jednostkach działających w Szczepie Czarnym, czyli ze szkół w Szczepanowie, Sterkowcu i Jadownik w akcji wzięły udział zuchy i harcerze z Tworkowej, harcerze z Czchowa, Radłowa, Zaborowa, „brzeskiej trójki” i Mokrzysk.

 


IB / Szczep Czarny przy PSP nr 2 w Jadownikach

VIDEO

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast