ADV
Wiadomości
Trending

Młodzi druhowie z OSP Dębno najlepsi podczas Manewów Pierwszej Pomocy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W sobotę 20 maja 2023 r. w Biesiadkach i Żerkowie odbyły się po raz drugi w Powiat Brzeski Manewry Pierwszej Pomocy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Udział wzięło w tym roku 16 jednostek, które brały udział w czterech zadaniach: „Dropsy” (kolega zjadł cukierki znalezione na ławce), „Tata będzie zły” (Bolek i Lolek zabrali rodzicom auto), „Ciekawość (pierwszy stopień do piekła) oraz „Szafot” (szykowanie się do zimy).

Każde założenie było szczegółowo ocenianie przez ratowników medycznych, zarówno wiedza na temat zdarzenia jak również prawidłowe wprowadzenie procedur pierwszej pomocy.

Organizatorzy przygotowali również pokaż ratownictwa technicznego i prawidłowego gaszenia gorącego oleju z udziałem strażaków JRG Brzesko i OSP Biesiadki.

Jednostkę OSP Dębno reprezentowali: Milena Michałek, Kamila Fikas, Martyna Pierz i Mikołaj Rosegnal, którzy pod czujnym okiem naczelnika jednostki Ks. Grzegorza Sroki przygotowywali się wraz z innymi członkami MDP. Podczas sobotnich manewrów młodzi strażacy obronili zeszłoroczny tytuł i również zajęli pierwsze miejsce!

Klasyfikacja końcowa:
🥇MDP OSP KSRG Dębno
🥇MDP OSP Biesiadki
🥉MDP OSP KSRG Uszew

W zawodach udział również wzięły jednostki:
MDP OSP Dębina Łętowska – Powiat Tarnowski
MDP OSP Doły
MDP Osp Ksrg Gnojnik
MDP OSP KSRG Tymowa
MDP Ochotnicza Straż Pożarna w Mikluszowicach – Powiat Bocheński
MDP OSP Wojakowa
MDP KSRG OSP Zaborów
MDP OSP Gosprzydowa
MDP OSP Szczepanów
MDP Osp Jaworsko
MDP OSP Bielcza
MDP OSP Iwkowa

Nagrody i gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów przekazali obecni na podsumowaniu: Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech, Komendant Powiatowy PSP w Brzesku bryg. Janusz Potera, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek, Burmistrz Miasta Wojnicz Tadeusz Bąk, V-ce Prezes Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzesku dh Wojciech Rzepa.

Wielkie podziękowania za wspaniałą organizacje i możliwość wzięcia udziału w tak świetnie przygotowanych manewrach dla Pana Pawła Machała i strażaków OSP Biesiadki 👏👏🤝🧑‍🚒🧑‍🚒


foto: OSP Dębno
OSP Dębno

Podobne artykuły

Back to top button