ADV
Religia
Trending

Młodzież z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku na festiwalu w Medjugorie / zdjęcia

Młodzież z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku przebywa na międzynarodowym festiwalu w Medjugorie.

Wyprawę rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym z udziałem rodzin i przyjaciół.

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <==

W strugach deszczu, ale radośni i pełni nadziei na owocne przeżycie wydarzenia młodzi ponieśli powierzone i osobiste intencje.

– Uczestniczą codziennie w całodniowych i nocnych punktach programu spotkania wokół Matki Bożej. Są to katechezy, świadectwa, modlitwy różańcowe, koronki pokoju, adoracje, czuwania, procesje do Góry Objawień i Góry Krzyża.

Wszystko przepełnione jest młodzieńczą radością, niezwykłą oprawą muzyczną, wielojęzykowym i wielokulturowym przekazem, tańcami i wspólnym śpiewem.

Atmosfera porusza nawet tych, którzy nie do końca rozumieli, czego tak naprawdę chcą i oczekują – relacjonuje ks. Wojciech Werner, proboszcz parafii, który z ks. Marcinem Minorczykiem, organizatorem wyjazdu, i ks. Stanisławem Chełmeckckim towarzyszą młodym na miejscu.

Medjugorie zalała fala tysięcy pielgrzymów z 70 krajów świata, w koncelebrze Mszy św. codziennie bierze udział około 550 kapłanów, rzesze spowiedników oddaje się posłudze konfesjonału na krużgankach sanktuarium w wielu językach. Na placu spotkań przy ołtarzu polowym powiewają setki flag, wśród których dominują barwy biało-czerwone.

Są łzy wzruszenia, szczęścia i oczyszczenia, jest odzyskiwany wewnętrzny pokój, zawiązują się nowe przyjaźnie, a zranienia ustępują przebaczeniu. To cudowny czas nie tylko dla młodych, ale i dla ich opiekunów, dla seniorów, którzy szukają ukojenia i połatania rozdartego serca.

– Dzięki sponsorom i dobroczyńcom podróż możliwa jest dla wszystkich, którzy pragnęli być uczestnikami i wspólnie wypraszać łaski w Medjugorie. Modlitwa połączona z wypoczynkiem i relaksem z pewnością zbuduje i umocni przyjaźnie nie tylko ze sobą, ale przede wszystkim pomoże budować relacje z Bogiem – mówi ks. Marcin Minorczyk.

Poza 3 kapłanami młodzieży towarzyszą również animatorka GT Agata Podłęcka oraz pielęgniarka Ewa Adamczyk. Dodatkową opiekę sprawują wychowanki GT Maja Janas i Katarzyna Gawenda.

„Ogromne podziękowania należą się sponsorom i dobroczyńcom, którymi są Urząd Miasta Brzesko, Firma Transportowo – Usługowa JAKUBAS, Caritas Diecezji Tarnowskiej, PROSTER, Bank Spółdzielczy w Brzesku, Inwsestkam sp. z o.o, APstone Kamieniarstwo, Alior Bank, Drukarnia Profit Media oraz Marcin Tota” – piszą organizatorzy wyjazdu.

foto; KS. WOJCIECH WERNER

Tarnowski Gość Niedzielny

Podobne artykuły

Back to top button