ADV
Wiadomości

Mobilny Mikołaj w Gminie Borzęcin

Już po raz drugi Mobilny Mikołaj odwiedził dzieci w gminie Borzęcin i wręczył im prezenty.

Swoją pracę rozpoczął już w piątek 3 grudnia w Bielczy, gdzie po krótkim odpoczynku wybrał się do dzieci i młodzieży w Warysiu oczekującej na jego przyjazd i przynoszone prezenty. Następnie wrócił do zaprzyjaźnionej świetlicy w Bielczy. Tu, dzięki wsparciu swoich pomocników położył pod choinkę słój cukierków, dwie gry na konsolę Play Station 4, światełka na choinkę, specjalne mikołajowe czapki i klej do płytek.

Kolejnego dnia wybrał się do zaprzyjaźnionego sklepu Groszek w Bielczy, gdzie pracowników i klientów marketu częstował cukierkami.

W niedzielę około południa wyruszył „w gminę”, aby wręczać prezenty dzieciom zgłoszonym przez swoich rodziców. Swoją akcję rozpoczął od Borzęcina, następnie odwiedził Bielczę, po czym wybrał się do Łęk, Przyborowa i na Czarnawę, by znów wrócić do Bielczy. W trakcie 6 godzin swojej akcji odwiedził 46 dzieci i wręczył im wiele fantastycznych prezentów, na które zarówno ci młodzi, jak i ci starsi czekali przecież cały długi rok.

W dniu swoich imienin, 6 grudnia pojawił się w Publicznym Przedszkolu w Bielczy, gdzie wszystkim maluchom przekazał wymarzone paczki. Później wrócił do Budynku Wielofunkcyjnego w Bielczy. Spotkał tu Panie ze Stowarzyszenia „Bielczanki z Pasją” oraz dzieci i młodzież uczęszczającą na świetlicę.

Mobilny Mikołaj swoją tegoroczną pracę ocena bardzo pozytywnie, w każdym domu wręczał prezenty, wykonano wiele pamiątkowych zdjęć, spotykając się – przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych – z ponad 250 osobami.

Jan Sperka instruktor GOK w Bielczy
pomysłodawca akcji

Podobne artykuły

Back to top button