ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

MPEC będzie ogrzewało szpital / zdjęcia

Szpital Powiatowy w Bochni będzie ogrzewany przez kotłownię Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bochni. Rozwiązanie to – w perspektywie znacznych podwyżek cen gazu – pozwoli na spore oszczędności.

Dziś w Starostwie Powiatowym w Bochni dyrektor lecznicy Jarosław Kycia podpisał umowę z Wojciechem Cholewą prezesem MPEC w Bochni. W spotkaniu wziął udział także starosta Adam Korta, który zainicjował i koordynował całe przedsięwzięcie.

Podpisanie umowy to pokłosie sporej podwyżki za gaz, którym do tej pory był ogrzewany bocheński szpital. W ubiegłym roku gaz kosztował 620 tys. zł. Przewidziane na ten rok podwyżki wiązały się z podniesieniem rocznej opłaty aż do 2,3 mln złotych. To wzrost o blisko 300 procent! — powiedział Adam Korta Starosta Bocheński

Na tak nagły i duży wzrost cen gazu, niemogliśmy sobie pozwolić. To oznaczałoby spore problemy w bieżącym funkcjonowaniu szpital przy nie zmienionych warunkach finansowania świadczeń ze strony NFZ — podkreśla dyrektor Jarosław Kycia

Rozwiązaniem okazało się przyłączenie szpitala do miejskiej sieci ciepłowniczej, której oferta jest tańsza o blisko połowę w stosunku do propozycji PGNiG.

Umowa, którą dziś podpisano daje także możliwość dostarczenia szpitalowi ciepła, które ogrzeje wodę. Aby tak się stało konieczna jest jednak drobna przebudowa, która ze strony MPEC zostanie przeprowadzona w najbliższych dniach.

Poza szpitalem, któremu jako pierwszemu ogrzejemy wodę użytkową, już nie długo taką usługę planujemy również zaoferować innym mieszkańcom Bochni — mówił Wojciech Cholewa Prezes MPEC.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button