ADV
KulturaWiadomości

Na straży tradycji

Warsztaty szycia dawnych ozdób domowych, tworzenia równianek i dekoracji decoupage oraz warsztaty zabaw ludowych były częścią projektu „By tradycję wskrzesić na nowo” realizowanego od marca br. przez Koło Gospodyń Wiejskich „USZWIANKI” w Uszwi.

Realizacja cyklu kreatywnych ETNOwarsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych miała na celu wskrzeszenie i przekazanie spuścizny kultury tradycyjnej Uszwi i regionu krakowiaków wschodnich młodemu pokoleniu mieszkańców.

Prócz stacjonarnych warsztatów manualnych na uczestników czekały również atrakcyjne wycieczki m.in. do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, Zagrody Felicji Curyłowej w Zalipiu oraz do rodzinnego Skansenu w Laskowej.

Wszystkie wydarzenia cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców, co dobrze rokuje na przyszłość. Członkinie KGW mają nadzieję, że podjęte przez nie działania przyczynią się do zachowania tradycji ludowej i zachęcą mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

KGW USZWIANKI składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom zadania za zaangażowanie i twórczo spędzony czas oraz sponsorom za okazane wsparcie.

Projekt „By tradycję wskrzesić na nowo”, był dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.


Koło Gospodyń Wiejskich USZWIANKI w Uszwi

Podobne artykuły

Back to top button