ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Nabył towar od nieznanego mężczyzny – dorabiał do emerytury

W miniony piątek funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tarnowie na placu handlowym w jednej z miejscowości powiatu tarnowskiego zatrzymali 76-letniego mężczyznę. Strażnicy graniczni ujawnili u obywatela Polski nielegalne wyroby akcyzowe.

Wśród przechowywanych przez Polaka towarów znajdowało się ponad 4 600 sztuk papierosów oraz ponad 13 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Szacunkowa wartość zabezpieczonych towarów wyniosła ponad 13 tysięcy złotych. Mężczyzna przechowywał wyżej wskazane wyroby akcyzowe na stoisku handlowym. Naraził Skarb Państwa na łączne uszczuplenie należności publicznoprawnych (cło, akcyza, vat) na kwotę blisko 16 000 zł.

W powyższej sprawie wszczęto postępowanie karne. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa skarbowego i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności. Mężczyźnie za popełniony czyn — na podstawie zapisów Kodeksu karnego-skarbowego – grozi wysoka kara grzywny.

Ujawnione wyroby akcyzowe zatrzymano i zdeponowano w Placówce SG w Tarnowie, celem późniejszego przekazania wraz z aktami sprawy do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom I Referatu Dochodzeniowo-Śledczego Delegatury Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Tarnowie.

karpacki.strazgraniczna.pl

Podobne artykuły

Back to top button