ADV
Wiadomości
Trending

Najlepsze gminy z Małopolski wybrane! / zdjęcia

Krakowska Tauron Arena gościła dziś przedstawicieli samorządów, którzy wzięli udział w kolejnym spotkaniu w ramach Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia wyróżnień gminom, które uzyskały najwyższe lokaty w Rankingu Gmin Małopolski 2022, którego patronem honorowym jest wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W tegorocznej edycji Rankingu na podium znalazły się gminy: Niepołomice, Wielka Wieś i Zielonki. Gminy te były też laureatami w ubiegłym roku. Zostali również wybrani liderzy poszczególnych powiatów.

– Plebiscyty takie jak ten pokazują, że małopolskie samorządy mocno angażują się, aby ich mieszkańcom żyło się jak najlepiej. To również dzięki dobrej współpracy administracji rządowej i samorządowej Małopolska jest silnym regionem. Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym i życzę dalszego owocnego rozwoju. Niech zbliżający się 2023 rok będzie okazją do jeszcze bardziej wytężonej pracy, aby w kolejnym Rankingu każda gmina poprawiła swoje rezultaty – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

***

Ranking Gmin Małopolski to inicjatywa, która po raz pierwszy przeprowadzona została w 2011 r. przez FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie we współpracy z Urzędem Statystycznym w Krakowie. Od ubiegłego roku Ranking, według tej samej metodologii, przeprowadzany jest także w innych województwach, we współpracy z miejscowymi Urzędami Statystycznymi.

Celem inicjatywy jest promowanie samorządów wyróżniających się pod względem szeroko rozumianego rozwoju społeczno-gospodarczego. W rankingu uwzględnione są wszystkie małopolskie gminy, z wyłączeniem miast na prawach powiatu (Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa). Ocenie poddawane są wartości takie jak np. dochody, wskaźnik zadłużenia, saldo migracji czy wyniki egzaminu ósmoklasisty.

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Back to top button