ADV
Wiadomości
Trending

Nie chciał stać w korku – pojechał korytarzem życia na autostradzie A4

W piątek 3 maja 2024 r. około godz. 17 na autostradzie A4 na wysokości Łętowic doszło do wypadku z udziałem samochodu dostawczego oraz osobowego. Siła uderzenia była tak duża, że samochód dostawczy przebił bariery i spadł z nasypu. Droga na kilka godzin została zablokowana, a do momentu zanim została zamknięta autostrada powstał korek mierzący ponad 13 km! Utknęły w nim tysiące samochodów.

Zaraz po zdarzeniu kierowcy utworzyli korytarz życia, tak aby zapewnić bezpieczny i szybki dojazd dla służb ratowniczych. Niestety po około dwóch godzinach jednemu z kierowców puściły nerwy i zaczął  „przebijać się” z szarego końca na czoło korka! Było to o tyle niebezpieczne, że na drodze znajdowało się wiele osób które opuściły pojazdy stojące w korku.

Policja przypomina, że zabronione jest korzystanie z utworzonej w powyższy sposób drogi przejazdu dla pojazdu uprzywilejowanego. Kierujący pojazdem może kontynuować jazdę po uprzednio zajmowanym pasie ruchu dopiero po przejeździe pojazdu uprzywilejowanego.

blank

– Wszyscy utworzyli korytarz życia. Staliśmy w korku łącznie 2,5 godziny. Po dwóch godzinach pan po prostu nie wytrzymał i gdzieś pewnie z szarego końca podjął tak niezrozumiała decyzję – podkreśla Pani Marzena, która była świadkiem całego zdarzenia.

blank

Było to nie jedyne niebezpieczne zdarzenie w tym miejscu. W momencie gdy droga została udrożniona wielu pasażerów samochodów dopiero wracało do swoich pojazdów.

– Zresztą zachowanie niektorych ludzi też były absurdalne. Bardzo wielu szło do wypadku żeby popatrzeć, czy jak mówili zebrać info… A wystarczyło zadzwonic pod odpowiedni nr i uzyskać to info.
Samochody już ruszyły, a ludzie dopiero zaczęli wracać do samochodów – w takiej sytuacji o następne nieszczęście nie trudno – dodaje pani Marzena.

blank blank blank

Przypomnijmy – w piątek 3 maja 2024 r. około godz. 17 na autostradzie A4 na wysokości Łętowic (pas w kierunku Rzeszowa na 485 km, pomiędzy węzłami Brzesko i Tarnów-Mościce doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym. Samochód dostawczy przebił bariery i spadł z wysokiego nasypu na drogę serwisową. W zdarzeniu 4 osoby zostały ranne.

Na miejsce zadysponowano znaczne siły ratownicze z terenu Powiatów Brzeskiego i Tarnowskiego.

O godzinie 19 korek miał ponad 13 km długości.

Więcej o zdarzeniu pisaliśmy w materiale:

Wypadek na autostradzie A4. Samochód spadł z nasypu / 3 maja 2024 r. <==

foto: Marzena – nadesłane przez czytelniczkę

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button