ADV
Wiadomości
Trending

Nie polecieli na wymarzone wakacje do Bułgarii

W niedzielę tuż przed południem na granicy lotniczej funkcjonariusze z Placówki SG w Krakowie – Balicach nie zezwolili na wyjazd z Polski 8-letniemu chłopcu, który wraz z matką podróżował do Warny.

Małoletni obywatel Polski podróżował pod opieką matki, która przedstawiła do kontroli polski dowód osobisty dziecka. Okazało się, że dokument tożsamości widniał w bazach danych, jako unieważniony z powodu utraty terminu ważności.

W związku z tym, że chłopiec nie posiadał przy sobie innego dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy nie zezwolono mu na wyjazd z kraju.

Mamę chłopca, która również zrezygnowała z podróży, poinformowano o konieczności wyrobienia synowi nowego dokumentu.

Przypominamy !!!

Aby uniknąć przykrych niespodzianek przed wakacyjnymi lotami, pamiętajmy o wcześniejszym sprawdzeniu ważności swoich dokumentów podróży. Z unieważnionym dowodem osobistym nie jest możliwy wylot z kraju. Takiej osobie nie zezwala się na wyjazd, chyba że posiada przy sobie ważny paszport. Dodatkowo, dokumenty widniejące w rejestrze jako utracone w wyniku kradzieży czy zagubienia, są przez funkcjonariuszy zatrzymywane i to nie tylko podczas przekraczania granicy, lecz także w trakcie legitymowania, czy kontroli ruchu drogowego.

Przed wybraniem się w podróż zagraniczną, warto się więc upewnić czy nasz dowód osobisty nie został unieważniony, nie tylko poprzez sprawdzenie daty ważności dokumentu.

Wszelkie informacje na ten temat są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji.

karpacki.strazgraniczna.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button